Kiğı Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Kiğı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kiğı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bingöl iline bağlı olan Kiğı ilçesi Osmanlı dönemlerinde Diyarbakır’a ait bir sancak olsa da 1864’te Erzurum vilayetine, 1926 Erzincan’a, 1936 senesinde ise Bingöl iline bağlanan bir ilçe olmuştur. Tarihi güzellikleri ve doğa manzaraları ile meşhur olan ilçemiz ayrıca toprak yapısı olarak Bingöl ilinin en küçük ve şehrin en çok göç veren ilçesi olmakta. 1985 senesinde 48.000’den fazla nüfusa sahip olan ilçe’de o tarihlerde yaşanan siyasal ve terör olaylarından ötürü göçlerin başlamasıyla büyük bir göçe giren Kiğı ilçesi 2015 TÜİK verilerinin sonuçlarına göre ilçede 4.958 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi 3000 yıllık bir tarihin kapısını aralamakta. Tarih boyunca birçok devletin egemenliği altında kalınan bir konumda yer alan ilçe, bu kapsamda medeniyet beşiğinin önemli bir coğrafyasında da yer edinmiştir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçe diğer Bingöl ilçelerine göre kış aylarından fazla etkilenmemekte olup, bu sayede tarımsal faaliyetler üzerine elverişli topraklarda birçok tarım üretimi yaparak geçimini sağlamakta. Tarımsal alanlara yönelik birçok sebze ve tahıl üretimleri sergileyen halkın bir diğer kesimi ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerinde faaliyetler sergilemektedir. Bu iki kapsam üzerinden ekonomik gelirlerini sağlayan halkın en büyük destekçisi olan ve ilçenin daimi olarak gelişmesinde büyük rol üstlenen Kiğı Belediyesi, her sene çok sayıda iş pozisyonuna dayalı özellikle de genç kesimlere istihdam sağlayarak iş olanakları sunmakta.

Kiğı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kiğı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kiğı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ