Kıbrıscık Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Kıbrıscık Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kıbrıscık Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kıbrıscık ilçesi Bolu iline bağlı ve şehrin en az kalabalığına sahip olan kazalarından biri olmaktadır. Tarihi doku yapıları ile oldukça önemli bir değere sahip olan ilçenin doğa manzaraları da oldukça şahane bir yapıda olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçenin nüfus oranı ise toplamda 3.286 kişiden oluşmaktadır. Tarihi açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan ilçe Hititler ve Perslerin büyük bir tarih egemenliğinin ardından birçok devlet tarafından ele geçirilerek kendi egemenlikleri altına alınmıştır. Tarih boyunca birçok savaşa tanıklık eden ilçe aynı zaman’da birçok medeniyetin var oluşunu ve yok oluşunu da seyir etmiştir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında kümes hayvancılığı ve el dokuması ürünler gelmektedir. Sadece erkeklerin değil, aynı zaman’da kadınlarında işleyiş gösterdiği bu alanlarda tarıma yönelik birçok çalışmalarda üretim gücünü arttırarak bu kapsamda ilçenin genel ekonomik seyrini de geliştirmektedir. Tarımsal alanlara yönelik çalışmalarda genellikle sebze ağırlıklı olup, tahıl ve arpa gibi önemli ürün üretimleri de gösterilmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin iyi bir statü de yer almasını hedefleyen Kıbrıscık Belediyesi her sene olduğu gibi bu sene içerisinde de yer alan belirli tarihlerdeki ilanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak iş imkanı vermektedir. Bu kapsamda hem olası göçlerin önüne geçilmekte hem de iş imkanı sunularak ilçenin genel ekonomik seyrini yüksekte tutmaktadır.

Kıbrıscık Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kıbrıscık Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kıbrıscık Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ