Kestel Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Kestel Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kestel Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kestel ilçesi Bursa ilimize bağlı olan muazzam bir ilçemizdir. Tarih açıdan ve doğa güzellikleri alanında oldukça görkemli bir ilçe olan Kestel, ülkemizin önemli kazaları arasında yer almaktadır. Ilıman bir Marmara iklimi içerisinde olan Kestel ilçesi tekstil, otomotiv ve çimento fabrikaları ile bilinen sanayi endüstrisinin ülkemizde gelişen nadide ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımı ilçenin geçmişi oldukça eski çağlara dayanmaktadır. Doğu Roma İmparatorluğu’nun sınır kalesi olan Kestel, aynı zaman’da günümüz arkeolojik kazılarında ortaya çıkan bulgular doğrultusunda yeni bilgiler daha eklenmektedir. En eski bilinen adıyla “Castel” ismi Latince dilinde Kalecik anlamına gelmektedir. 1306 yılında Osmanlı tarafından fethedilerek Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil edilmiştir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk başta tarıma dayalı faaliyetler gelmektedir. İlçe halkının büyük bir kısmı tarıma elverişli araziler üzerinde sebze ve meyve başta olmak üzere birçok farklı tahıl ve buğday üretimlerini de yapmaktadır. Tarımın dışında küçükbaş başta olmak üzere büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de yoğun bir mesai harcamaktadırlar. Bu kapsamda ilçe halkı bu iki farklı alandan iyi bir ekonomik gelir elde etmektedirler. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunan Kestel Belediyesi bu kapsamda özellikle de genç kesimlere iş imkanı tanıyarak ilçenin genel refah seviyesini yüksek tutmaktadır.

Kestel Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kestel Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kestel Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ