Kepsut Belediyesi İş Başvurusu

Kepsut Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kepsut Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir’e bağlı bir ilçe olan Kepsut, tarihi dokusu ve güzel manzaraları ile ülkemizin en nadide ilçeleri arasında yer almaktadır. Geçmiş zamanlara uzanan tarihi ile birçok medeniyetten örnek bırakan ilçenin genel yapısı oldukça önemli bir değere sahip olmakta. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe’de yaşayan kişi sayısı toplam’da 23.508 kişi olmakta. Şehir merkezine yaklaşık 27 kilometrelik bir mesafede yer alan Kepsut ilçesi daha önceleri bucak olup, 1953 yılında çıkarılan kararname ile Balıkesir’e bağlı bir ilçe statüsüne erişmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin birçok devlet tarafından ele geçirilmiş olması birçok medeniyetinde yer aldığını işaret etmekte. Tarih açısından oldukça değerli olan ilçenin coğrafik özellikleri de oldukça iyi bir yapıya sahip olmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları tarıma yönelik faaliyetlerden olmakta. Kepsut ovasında yer alan çok sayıda elverişli arazilerin bulunması ilçe halkı tarafından hemen her türlü meyve ve sebze üretiminde bulunmalarına olanak tanımıştır. İlçede birçok kişi tarımsal alanlarda faaliyet gösterirken, hatırı sayılır bir nüfus kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine oldukça iyi bir gelir elde etmektedirler. Tüm bunların yanı sıra ilçenin olası bir göç yaşamaması, ilçenin iyi ve modern bir yapıda olması üzerine sürekli işleyişte olan Kepsut Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam göstererek iş imkanı sunmaktadır.

Kepsut Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kepsut Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kepsut Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ