Anasayfa / Belediyeler Ekim 9, 2016 59 okunma

Kepez Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Kepez Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kepez Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya iline bağlı olan ve metropol bir ilçe yapısına sahip Kepez ilçesi şehrin 3 merkez ilçesinden birisi olmakta. Önemli bir coğrafya üzerinde yer alan Kepez ilçesi hem tarihi hem de doğa manzaraları ile oldukça önemli bir yere sahip olmakta. 2015 TÜİK verilerine göre yapılan araştırmalarca ilçenin genel nüfus toplamı 497.242 kişi olmaktadır. Her sene farklı alanlara yönelik düzenlemeler içerisinde olan devlet idarileri ve yerel yönetmenlikler bu kapsamda şehrin daima daha kalıcı olması adına çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi eski antik dönemlere kadar uzanmaktadır. İlçede bulunan tarihi eser yapılar ve yapılan kazı çalışmaları neticesinde elde edilen bulgularca ilçenin Hitit İmparatorluğu döneminden kaldığı bilinmekte.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçe genellik tarımsal alana yönelik faaliyetlerle geçimini sağlamaktadır. Nüfus oranının büyük bir kısmı tarıma dayalı olarak yapmış oldukları faaliyetlerde genel olarak meyve üreticiliği yapmakta olup, aynı zaman’da sebze üreticiliği üzerine de ağırlık vermektedir. Tarımın yanı sıra halkın bir bölümü küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de faaliyet gösterdiği görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin yerel yönetimini yürüten ve ilçenin ileri düzeyde bir ilçe olmasını sağlayan Kepez Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok alanda personel istihdamı göstererek özellikle de genç kesimlere yönelik iş imkanı sunmaktadır.

Kepez Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kepez Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kepez Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kepez Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap