Anasayfa / Belediyeler Ekim 9, 2016 50 okunma

Kemer Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Kemer Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kemer Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan ve sahiliyle sadece Türkiye değil, tüm dünyaya duyuran bir turizm cenneti olan Kemer ilçesi, şehir merkezine yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır .1980 yılın kadar bir köy halinde olan ilçe daha sonrasında yatırımlar alarak son 20 senenin en turistik ve gelir elde edilen ilçesi kıvamına erişmiştir. Türk turizminin önemli bir konumu olan Kemer ilçesi her sene hem yerli hem de yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Köy iken kasaba konumuna erişen Kemer, 1991 senesinde ise ilçe statüsüne getirilerek günümüz turizm sektörüne ışık tutan en iyi ilçelerden biri olmaktadır. İlçede yapılan araştırmalarda 2015 TÜİK verilerine göre toplamda 42.796 kişilik bir nüfusa sahip olmaktadır. Eski zaman dönemlerine baktığımız Likya bölgesinin bir şehri olan Kemer’in ilk ismi ise Idryos olarak bilinmektedir. Birçok devletin egemen olduğu ilçe antik bir şehir yapısına sahiptir.Turizmin yanı sıra ilçenin diğer gelirleri arasında yer alan tarımsal faaliyetlerde özellikle ilçenin köy halkları tarafından oldukça faaliyet gösterilen bir kısmı. Meyve ve sebze üreticiliği üzerine faaliyet gösteren Kemer halkı, ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de faaliyetler göstermekte. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik istihdam gösteren Kemer Belediyesi özellikle de genç kesimlere çok sayıda iş imkanı sunarak işsizlik oranının düşmesini sağlamaktadır.

Kemer Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kemer Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kemer Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kemer Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap