Kemer Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Kemer Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kemer Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kemer ilçesi Burdur ilinin en sakin ilçeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İlçede az sayıda kişinin yaşaması iş olanaklarını da kötü yönde etkilemiş olup, buna hitaben özellikle de genç kesim başta olmak üzere çok sayıda kişinin göç etmesine neden olmuştur. Tarihi bakımdan oldukça eski bir yapıya sahip olan Kemer ilçesinde 1 belde, 7 adet köy ve 4 farklı mahalle yer almaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi yapılan kazı çalışmaları neticesinde tarihi bir konumda yer aldığını göstermektedir. Birçok farklı devletin egemenliğine göre bölgede yer alan Kemer ilçesi bu kapsamda bu medeniyetlere ayak uydurmuş ve tanıklık etmiş bir ilçe statüsüne sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı ise 3.512 olmakta.Kemer ilçesinin ekonomik gelir düzeyi ise tamamen tarım üzerine dayalı işleyişler içerisinde yer almaktadır. Tarım alanında pancar üretimi başta olmak üzere Gölhisar’da da üretilen anason, tahıllar, meyve ve sebze üretimleri üzerine uğraş verilmektedir. Tarımsal alanlarda yapılan üretimlerin dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de uğraş veren halk gelirlerini bu kapsamda sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçede oluşan göçün önüne geçmek ve ilçenin ekonomik düzeyini yukarıda tutmak isteyen Kemer Belediyesi, sadece ilçeye idari hizmetlerle değil, aynı zaman’da çok kişiye istihdam etmesiyle de bilinen bir belediye kurumu olmaktadır.

Kemer Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kemer Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kemer Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ