Anasayfa / Belediyeler Ekim 2, 2016 91 okunma

Kazan Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Kazan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kazan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kazan ilçesi Başkent Ankara’nın gerek tarihi anlamda, gerek ise nüfus oranlığı üzerine verimli topraklara sahip olan bir ilçemizdir. Birçok farklı alanda sürekli gündemde olan ilçe tarım, hayvancılık ve sanayi üzerine kurulmuş bir ekonomik yapıya sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplamda 51.764 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçe mevcut ismi olan “Kazan” adını 1402 yılında Osmanlı Devleti’ne ait orduların Ankara Savaşı’nda yenilmesiyle ağır yükleri arasında yer alan kazanlarını burada bırakarak çekilip geride bırakmasıyla oluşmuştur. O gün tarihi ile adını Kazan olarak alan ilçe Osmanlı Devleti savaş boyunca ilçeyi sadece aşevi olarak kullandığı bilinmektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin yerel halkının genel olarak tarım ve hayvancılık üzerine faaliyetler gösterdiğini görmekteyiz. Tarıma dayalı birçok besin kaynağının elde edildiği verimli topraklarda aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de yüksek oranda seyir göstermektedir. Bu iki gelir kaynağının yanı sıra son dönemlerde büyük bir potansiyel göstermeye başlayan sanayileşme çabaları ise tamamen olumlu geçmekte olup, birçok kişinin işe girmesine ve ekonominin pozitif bir şekilde ilerlemesine vesile olmuştur. Tüm bunların yanı sıra geriye kalan işsizlik oranını bir nebzede düşürmek adına özellikle de genç kesimlere yönelik Kazan Belediyesi tarafından kendi bünyelerine her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yapılarak istihdam gösterilmekte.

Kazan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kazan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kazan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kazan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap