Kayseri Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ticari zekası ve işleyişi ile bilinen Kayseri şehrimiz, ülkemizin en kalabalık 15.ili olarak sıralamada yer almaktadır. 2014 nüfus araştırmalarında şehirde toplam’da 1.322.376 kişi hayatını sürdürmekteydi. Tabi 2 yıl içerisinde hem şehre, hem de şehir dışına oluşan güçler sayıda değişiklik sağlamaktadır. Günümüz tarihinde Sarıoğlan, Akkışlı, Develi, Bünyan, İncesu, Sarız, Pınarbaşı, Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, Yahyalı, Sarız, Tomarza, Felahiye, Yeşilhisar, Özvatan ve Talas ile birlikte toplamda 16 ilçeye sahip olan bir ilimiz olarak genel coğrafyasında büyük bir işleyiş göstermektedir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri, Ankara ve Konya’dan sonra bölgenin en kalabalık ve en büyük şehri olarak bilinmektedir. Sanayi merkezi konumunda oldukça gelişme sağlayan Kayseri, ülkemizde özellikle de Mobilya ve Plastik ürünler üzerine oldukça gelişmiş bir üretim hacmine sahiptir. Neredeyse ülkenin tamamı Kayseri’de imal edilen mobilya ürünlerinin ülke genelinde satışa sunulduğu herkesler tarafından bilinmektedir.Bunların yanı sıra tarihi dokusuna baktığımızda ise yapılan arkeolojik kazılar neticesinde dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak tarih kitaplarında geçmiştir. Kayserinin en eski ismi Mazaka ve Kaisareia olarak klasik çağlardan günümüze kadar gelen bir tarihe sahiptir. Bu alana aynı zaman’da klasik çağ dönemimde Kapadokya adı verilen bölgeyi kapsamaktadır. Günümüzde büyük bir tarih geçmişine sahip olan Kayseri, belediye bünyesinde ve devlet kuruluşlarının yardımıyla harika bir şehir kıvamına gelirken ticaret akışının sağlanması da şehrin genel işsizlik oranını oldukça düşürmektedir. Sanayi dışında aynı zaman’da belediye kendi özel şirketleri ve kendi belediye işleyiş bünyesine çok sayıda personel alımı yaparak istihdam sunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ