Anasayfa / Belediyeler Ağustos 30, 2016 94 okunma

Kastamonu Belediyesi İş Başvurusu

Kastamonu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kastamonu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin kuzey bölgesinde yer alan ve Karadeniz Bölgesi’ne ait olan Kastamonu şehrimiz doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla cennet şehirlerimizden biri olarak sürekli gelişen bir ilimizdir. Şehrin kuzey kısmının tamamen Karadeniz kıyılarına vurduğu ve Bartın, Çankırı, Sinop ve Çorum illerine komşu olan Kastamonu muhteşem doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehir yapısına sahiptir. İklimsel olarak ele alınan şehrin yapısına baktığımızda ise iki farklı iklim tipi şehrin genelini kapsamaktadır. Şehrin kuzey kısmında yer alan Karadeniz iklimi bu bölgede hakimiyetini sürdürürken, şehrin güney kesimleri ise Karasal iklimin hakimiyeti içerisinde yer almaktadır. Yıllık bazda sıcaklık ortalaması 9,8 derece olan şehir, komşu illeri arasında en az sıcaklığa maruz kalan ilimizdir.Genel bir geçmiş tarihe dayalı kazı çalışmalarının henüz yapılmadığı Kastamonu şehri, tarihi açıdan kısır bir bilgi içerisinde yer almaktadır. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde çok eski olmamakla birlikte kent ile ilgili birkaç farklı ismin daha önce olduğu saptanmıştır. Bunlardan biri Bizans İmparatorluğu tarafından ön görülmüş olan Komnenos Hanedanlığına ait Atfen ismi olarak geçmektedir. Bir diğer rivayete göre ise aynı hanedanlık tarafından Kastra-Komnen adı verilmiştir. Günümüz şartlarına hitaben Kastamonu Belediyesi tarafından yürütülen hummalı çalışmalar neticesinde şehrin genel yapısı modernize edilerek harika bir ile çevrilmiştir. Bunun yanı sıra az bir nüfusa sahip olan şehrin işsizlik oranını daha da düşürmek isteyen belediye bünyesi, birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Kastamonu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kastamonu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kastamonu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kastamonu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap