Kaş Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Kaş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kaş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya iline bağlı ve şehrin en batısında yer alan Kaş ilçesi, ilin en görkemli ve en tarihi yapıya sahip ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarih boyunca büyük bir konumda yer alan ve Akdeniz’e uzanan sahilleri ile birçok devletin ele geçirmek istediği ilçe tarih boyunca sürekli büyük savaşlara tanıklık etmiş bir yapıya sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe merkez ve köylerinin toplam nüfusu 56.386 kişiden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra tarihçesine göz attığımız ilçe çok eski zamanlarda Istlada, Apollonia, Isinda ve Kyaenai gibi antik kentlerin bulunduğu çevrede yer almıştır. Konumu itibari ile oldukça zengin bir bölgede yer alan Kaş ilçesinin günümüz ekonomik gelirleri de oldukça iyi bir grafik üzerinden yukarılara tırmanmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin halkı genellikle yaz aylarında turistik alanlara yönelik faaliyetler neticesinde gelir elde etmektedir. Pansiyon, otel ve motel gibi işletmecilikler üzerine uğraşan ilçe halkı aynı zaman’da tarıma yönelik faaliyetlerde de yüksek bir başarı oranı göstermektedir. Tarımsal alana yönelik yapılan çalışmalarda halkın büyük bir kısmı sebze ve meyve üreticiliği üzerine faaliyet gösterirken aynı zaman’da küçükbaş hayvancılık üzerine de çalışmalar göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam gösteren Kaş Belediyesi işsizlik oranını en alt seviyeye indirerek, ayrıca ilçenin gelen ekonomisini de iyi bir derecede seyir ettirmektedir.

Kaş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kaş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kaş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ