Anasayfa / Belediyeler Ocak 17, 2016 2.639 okunma

Kartal Belediyesi İş Başvurusu

Kartal Belediyesi iş ilanları ve personel alımı hakkında bilgiler. Kartal Belediyesi iş başvuru formu ve iletişim bilgileri.

Kartal Belediyesi, çok eski yıllara dayanan köklü bir geçmişi bulunan belediyedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminden tutun günümüz Türkiye’si arşivlerinde bile tarihinden sıkça bahsedilen çok eski bir kuruluşa sahiptir. Bağlı olduğu Kartal ilçesinin 1854 yılında, İstanbul’un şehir harici ilçesi olarak görülmüş ve 1866 yılında ise Kaza-i Erbâdan olarak kabul edilmiştir. Kartal, kaymakamlık olarak 1870 yılında öngörülmüş olup özel olarak çıkarılan nizamiye sonucu kabul edilmiştir. Kartal Belediyesi, 1871 yılında yerel yönetim tarihinin dönüm noktası olarak tarihe geçmiş ve oluşturulan yeni vilayet nizamnamesinde Kartal Belediyesi adını alarak Belediye Reis’liğine Yaşar Ağa atanmıştır. 1888 yılında ise Kartal, İstanbul’un şehrine tamamen bağlı olarak katılması üzerine yeniden projelenmiş ve 1912 yılında yapılan belediye seçimlerinde İstanbul’a bağlı olarak Kartal Belediyesi Reisliğine Kadri Bey seçilerek başına getirilmiştir.1922 yılında ( Bu dönemlerde 10 yılda bir seçim yapılmaktadır ). Yeniden belediye seçimleri yapılmıştır. Cumhuriyet tarihinin ilk yıllarından beri Kartal’ın halen nahiye görünümünde olması bilinir. 1928 yılında Kartal Belediye Reisi Ali Rıza Bey, Başbakanlığa Kartal’ın tekrar kaza olarak kayıtlara geçmesi için bir yazı daha göndermiştir. 1943 yılında Kartal Belediyesi Reisliğinin tamamen Kartal Kaymakamlığına geçmesi emri verilir. 1943 tarihinde Kartal Belediyesi İstanbul’un Anadolu yakasındaki en büyük ilçesi unvanını taşır ve günümüze kadar bu böyle gelmektedir. Günümüzde ki ismiyle de bilinmekte olan Kartal Belediye Başkanlığı olarak 1943’te son nihai karar verilir ve böylelikle Kartal’ın sürekli değişim sağlanması da bu tarihte son bulur.

Kartal Belediyesi İletişim Bilgileri
Adres; Yukarı Mahalle, Belediye Caddesi, No: 6 Kartal İstanbul

Kartal Belediyesi Kariyer Olanakları
Kartal Belediyesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için belediye insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Kartal Belediyesi insan kaynakları sayfası.
Konu İle İlgili Görseller
Kartal Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

 1. serkan dil Mayıs 7, 2016

  Mrb Pendik’te oturuyorum. Yasim 32, ogrenim durumum lise terk. İş ariyorum ve mumkunse kadronuzda bulunup sizinle calismak istiyorum.
  Kartal Belediyesi işçi alımı yapıyor mu?

 2. admin Mayıs 7, 2016

  Belediye insan kaynakları ile görüşmeniz gerekmektedir.

 3. zehra ağaç Temmuz 22, 2016

  ben büro yönetimi ve yönetici asistanlığı önlisans mezunuyum. Bana uygun iş bulunur mu kadronuzda?

 4. serhat bostanci. Temmuz 23, 2016

  Kartal yukarı mah.’de oturuyorum. Belediyemiz bünyesinde çalışmak istiyorum. Teknik elemanım. Lise mezunuyum. Her türlü elektrik bakım, kaynak, şoförlük. Ve garsonluk yapabilirim.

Yorum Yap