Kars Ek İş İlanları

Kars evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Kars ilinin ekonomisi daha çok tarım, ormancılık ve hayvancılığa dayanmaktadır. Sahip olduğu nüfusun neredeyse %85 i bu sektörlerde çalışarak geçimini sağlamaktadır. Sanayi ve ticaret bu bölgede yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır. Üstelik turizm alanında da her geçen gün büyümeye devam eden bir ilimizdir.

Kars ilinde sanayi sektörü her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Bu da işsizliğin azalmasına ve bölgede yaşayanların sanayi sektöründe ki iş imkânlarından faydalanmasına olanak tanımaktadır.

Kars Ekonomisi
Sahip olduğu iklim şartları nedeni ile tarımdan sağlanan ürünler diğer bölgelere göre daha kısıtlıdır. Daha çok belli bölgelerde pamuk, fasulye, pamuk ve fiğ yetiştirilmektedir. Meyve ve sebze yetiştirmek için çok uygun bil bölge değildir, sıklıkla elma yetiştirilmektedir.İklim şartlarının tarla verimini düşürmesi sebebi ile bu ilimizde hayvancılık çok daha fazla gelişme imkânı bulmuştur. Sahip olduğu geniş meraları, bitki örtüsü hayvancılık için uygun bir ortam yaratmaktadır. Toprakların yarısından fazlası mera ve çayırdır. En çok yetiştirilen hayvan ise büyükbaşlardan olan sığırdır. Bu anlamda hayvan ticaretinin en fazla yapıldığı ilimiz olma özelliğini taşımaktadır.

Kars’ta orman alanı oldukça geniştir ancak verimli bir ormana sahip değildir. Ormanlarda yetişen ağaçlar ladin, kızılağaç ve sarıçam dır. Birçok maden alanı keşfedilmiştir ancak yalnızca tuz kaynağı işletiliyor. Kars’ta 6 adet sanayi sitesi mevcuttur. Bunlardan en önemlileri Kağızman Tuz Rafinerisi, Şeker Fabrikası ve Yem Fabrikasıdır. Kars kaşarı olarak bilinen ve birçok ödüle layık görülen kaşar peyniri mandıralarda işlenmekte ve satışa sunulmaktadır.

Ulaşım imkânları artık çok daha kolaydır. Havayolu ile de kısa sürede bu ilimize ulaşım kolaylaşmıştır. Uluslararası bir statüye sahip olan havaalanı, bu şehire olan ilgiyi biraz daha arttırmış durumdadır.

Kars’ta Evde Yapılabilecek İşler
Evde örgü örerek, internetten yararlanarak ya da yazı yazarak para kazanılabilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. zuhal diyor ki:

  Evde çalışabileceğim bir iş arıyorum, boncuk dizme, nikah şekeri hazırlama, makale yazma vs.

 2. şafak diyor ki:

  Bende evde sabun paketleme, süsleme isleri yapabilirim.

 3. Serpil kaya diyor ki:

  Evde yapılabilecek ek iş arıyorum.

 4. ayşe diyor ki:

  Kars’ta ek iş arıyorum.

BİR YORUM YAZ