Anasayfa / Belediyeler Ağustos 30, 2016 91 okunma

Kars Belediyesi İş Başvurusu

Kars Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kars Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin kuzeydoğu bölgesinde yer alan Kars şehrimiz, ülkenin rakım olarak en yüksek illeri sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şehrin genel nüfus yapısı köy ve bucakları ile birlikte toplam’da 130.000 civarlarındadır. Çeşitli etnik kökenlere sahip insanların birlikte yaşadığı bir karma şehir olan Kars şehri kültürel manada çok çeşitlilik barındırdığından oldukça bu alanda oldukça gelişmiş bir il yapısına sahiptir. Şehrin eski tarihlerine göz attığımızda çok geçmiş tarihler öncesinde Bagratlı Krallığına ait bir başkentti. Bunun yanı sıra Cenab-u Garbi Kafkas Hükümeti’ne de sınır şehri olarak bir zamanlar katılan şehir ülkemizde yer almakta olup ta başka bir ülkeye başkentlik yapan şehirlerimiz arasında yer almaktadır.Ülkemiz ile Kafkasya’ya elçilik kapısı görevi gören Kars şehrimiz bünyesinde açılan Kafkas Üniversitesi sayesinde daha da gelişerek günümüze daha parlak ve daha aydınlık sunacak nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesine vesile olmuştur. Askeri düzen olarak çok sayıda askerinde bu şehirde bulunduğu için büyük bir güvenliğin üst düzeyde olması şehrin genel yapısını yüceltmektedir. Soğuk bir şehir yapısına sahip olan Kars, günümüzde gerek devlet tarafından gerek ise Kars Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda harika bir şehre dönüşerek sürekli geliştirilen bir yapı içerisinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Kars Belediyesi tarafından her sene belirli tarihlerde işsizliğin önüne geçmek adına birçok kişiye istihdam sunulmaktadır.

Kars Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kars Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kars Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kars Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap