Anasayfa / Belediyeler Ekim 16, 2016 28 okunma

Karpuzlu Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Karpuzlu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karpuzlu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karpuzlu ilçesi Aydın’a bağlı olan bir kazamız olup, aynı zaman’da adından da anlaşılacağı üzere karpuzuyla meşhur olan bir ilçemizdir. Şehrin sınır ilçelerinden biri olan Karpuzlu ilçesi gerek tarihi dokusu gerek ise doğa manzaraları ile Aydın’ın en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı toplam’da 11.444 kişi olmakta. Tarihi kapsam’da ele aldığımız ilçede yapılan kazı çalışmaları M.Ö. 2000’li yıllara dayanan Hitit İmparatorluğu’na ait bulgular ele geçirilmiştir. Birçok büyük devletin hüküm sürdürdüğü bölgede yer alan Karpuzlu ilçesi bu sebeple birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında baktığımız ilçe Aydın şehrinin en az kalabalığa sahip olan ilçesidir. Birçok kez göç veren ilçe içerisinde oluşan işsizlik özellikle de gençlerin turistik ilçelerine kaymasına ve Marmara Bölgesi’ndeki büyük şehirlere kaymasına neden olmuştur. Sanayi bakımından gelişmeyen ilçede yer alan halkın büyük bir kısmı tamamen tarıma dayalı faaliyetler sergilemektedir. Üzüm, incir, zeytin ve pamuğun oldukça iyi verim gösterdiği ilçenin ekonomik gelir kaynağı büyük bir ölçekle bu ürünlerden elde edilmektedir. İlçeye ait bir takım köylerde küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ekonomik düzeyinin iyi olması ve aynı zaman’da genç nüfusun göç etmemesi için Karpuzlu Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik istihdam göstermektedir.

Karpuzlu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karpuzlu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karpuzlu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karpuzlu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap