Karlıova Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Karlıova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karlıova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karlıova ilçesi, Bingöl iline bağlı tarihi bir konumda yer almaktadır. İlçenin gerek tarihi dokusu gerek ise düz ovaları şehrin en güzel ilçeleri arasında olmasını sağlamaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere ovalarından kar eksik olmayan ilçenin kış ayları oldukça çetin geçmekte. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplamda 30,603 olmakta. İlin en kalabalık ilçelerinden biri olan Karlıova ilçesi tarihi kapsamda da oldukça önemli bir tarihe sahip olmaktadır. M.Ö. 2000 dönemlerine kadar uzanan bir geçmişe sahip olan ilçenin bilinen en tarihi olayı ise Halifeli Ömer zamanında İslam devletinin bir katı olarak görüldüğü ilçe konumunda yer almaktadır. 1514 yılında Osmanlı devletinin girmiş olduğu Çaldıran Savaşı sonrasında imparatorluk topraklarına dahil olan ilçe, 1936 senesinde Muş ilinden Bingöl iline bağlanarak bu şehrin ilçe konumuna getirilmiştir.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin soğuk hava koşullarından ötürü tarımsal alanlarda pek bir seyrim gösterilmemiştir. Sıcak havalarda halkın büyük bir çoğunluğu tarım ile uğraşsa da ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği daha çok seyir göstermekte. Ekonomik gelirlerinin büyük bir kısmını bu alanlardan sağlayan ilçe halkına ek olarak ilçenin yerel işlerini yapan ve ilçenin daimi olarak modern bir çatıda gelişmesini sağlayan Karlıova Belediyesi, her sene farklı alanlara dayalı birçok kişiye istihdam sağlayarak iş imkanı tanımaktadır.

Karlıova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karlıova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karlıova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ