Karesi Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Karesi Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karesi Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir iline bağlı olan Karesi ilçesi tarihi eser konakları ve doğa manzaraları ile harika bir görünüm sunan ilçe yapısına sahip olmaktadır. 2012 yılında “ilçe” statüsüne erişen Karesi ilçesi tarihi ve konumu itibari ile ülkemizin önemli kazaları arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 173.386 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin bilinen en eski ismi antik dönemlere ait olan “Misya” olarak bilinmektedir. İlk yerleşim tarihi yapılan kazı çalışmaları ve buna dayalı olarak bulgular neticesinde M.Ö. 8000’lere kadar uzanmaktadır. Birçok devletin egemenliği altına giren Karesi ilçesi aynı zaman’da çok sayıda medeniyetin beşiği olarak ta günümüze kadar tarihi bir değer taşımıştır. Osmanlı döneminde Karesi Beyliği’nin yerleşkesi olarak ta bilinen ilçenin tarihi önemi oldukça yüksek olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında zeytin üreticiliği gelmektedir. Halkın büyük bir kısmı zeytin ve zeytin ürünlerine dayalı olarak zeytinyağı üretimi üzerinden ilçenin önemli bir gelir kaynağını sağlamaktadırlar. Ayrıca tarımsal alana yönelik birçok meyve, tahıl ve sebze üretimleri de yapan halkın bir kısmı da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir statüye erişmesi için sürekli işleyiş içerisinde olan Karesi Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin ekonomik refah seviyesini daima yüksek tutmaktadır.

Karesi Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karesi Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karesi Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ