Anasayfa / Belediyeler Eylül 13, 2016 56 okunma

Karataş Belediyesi İş Başvurusu

Adana Karataş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karataş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana şehrimizin Ceyhan ve Seyhan nehirleri arasında yer alan Karataş ilçesi şehre 48 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Doğu Akdeniz kırsalında bulunan Karataş ilçesi doğal güzelliği ve eşsiz manzarası ile nadide ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Akdeniz sahiline uzanan toprakları aynı zaman’da ilçenin güzellikleri arasında yer alan önemli bir unsur. TÜİK 2015 verilerine göre ilçe yerleşkesinde toplam’da 21.939 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi bakımdan şehrin eski bir yerleşke olduğunu görebilmek mümkün. Tarihi ipek yoluna ait Menzin ve Tarihi Han Kalıntıları ile bilinen ilçe eserleri ile Antik Magarsus ve Yanık Kiliseleri ile de tanınmaktadır. Geçtiğimiz tarih içerisinde Osmanlı topraklarına dahil olan Karataş ilçesi daha önceleri bucak ve köy iken 1957 senesinde “ilçe” statüsüne erişmiştir.İlçenin genel ekonomik durumuna baktığımızda ise başlıca gelir kaynağı tarıma dayalı olmakta. Özelliklede öncelikli olarak pamuk üretimi üzerine tarımsal faaliyetler gösteren ilçe halkı bunun yanı sıra buğday, narenciye, bostan, yer fıstığı, soya ve mısır gibi birçok sebze ve meyve kategorisinde de üretimler sergilemektedir. Tarımdan sonra gelir kaynakları arasında balıkçılık gelirken az da olsa hayvancılık üzerinde de yeterli seviyede bir gelir kaynağı görülmekte. Tüm bunların yanı sıra ilçe genelinde işsizliğin en düşük seviyelerine ulaşması için Karataş Belediyesi kendi bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlayarak ekonomik dengeyi yükseltmeye çalışmakta.

Karataş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karataş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karataş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karataş Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap