Karamanlı Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Karamanlı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karamanlı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Burdur iline bağlı olan Karamanlı ilçesi genel yapısı ve tarihi dokusuyla muazzam bir ilçe yapısına sahip olmakta. Tarihi dokularının yanı sıra doğa manzaraları ile de büyüleyici bir görüntüye sahip olan ilçe çok eski dönemlere ait antik bir kent konumu sergilemektedir. Dünya’nın en eski yerleşim alanlarından biri olarak bilinen Karamanlı ilçesinde yapılan kazı çalışmalarında çok sayıda eski dönemlere ait bulgular ele geçirilmiştir. Yapılan kazı çalışmaları ve var olan tarihi yapıların incelemesi sonucunda ortaya çıkan sonuç ise ilçenin M.Ö. 800’lü yıllarda bu civarlarda yaşayan insanların eşyaları ortaya çıkmıştır. Tarih boyunca Hitit İmparatorluğu, MED İmparatorluğu, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve daha birçok devletin egemenliği altında kalan ilçe birçok sayıda medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı ise 7.952 olmaktadır.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları civarı ilçeler ile aynı açıda olmakta. Genellikle tarım üzerine yoğunluk gösteren ilçe halkı aynı zaman’da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve kümes hayvan yetiştiriciliği üzerine de yoğun bir işleyiş göstermektedir. Genel nüfus sayısı yıllardır stabil olan ilçedeki halkın büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvan yetiştiriciliği üzerine uğraş vererek ekonomik düzeni sağlamakta. Bunların yanı sıra ilçenin gelişmesinde büyük bir katkı sağlayan Karamanlı Belediyesi her sene gerek kendi bünyesinde gerek ise şirketlerin oluşturmuş olduğu istihdam olanaklarıyla destek vererek çok sayıda kişiye iş imkanı sunmaktadır.

Karamanlı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karamanlı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karamanlı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ