Anasayfa / Ek İşler Mayıs 18, 2015 768 okunma

Karaman Ek İş İlanları

Karaman evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Bilindiği üzere atasözümüzde de kalıplaşmış olarak yer eden, Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu sözü Karaman’da yetişen koyunlardan yola çıkılarak atalarımız tarafından söylenmiştir. Bu atasözünün muhtevasındaki derinlik tabi ki uzun uzadıya tartışılabilir yalnız bu makalenin yazılış amacı Karaman ilini ve ildeki sosyal, ekonomik ve kültürel yapıyı aktarmak olduğundan ayrıntılara değinmemek yerinde olacaktır.

Karaman, bünyesinde barındırdığı ve Karaman denilince akla ilk gelen koyunlarıyla olduğu kadar tarihiyle de aslında meşhur bir İç Anadolu şehridir. İlin tarihine inilecek olursa ilde Karamanoğulları Beyliği’nin yaşadığı ve hem Türkçe’nin hem de Türk geleneğinin gelişmesi adına yaptıkları anlaşılacaktır. İçerisinde Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Alâeddin Keykubat, Mevlâna, Pirî Reis, Şeyh Edebali gibi manen zengin eşhasları barındırmış olması bakımından ayrı bir öneme haizdir Karaman.

Bölgede hüküm sürerek Türk dilini resmî dil olarak benimseyen Karamanoğulları bölgede yaptıkları seferlerle de daima anılagelmiştir. Ayrıca ünlü gezgin Evliya Çelebi de ünlü eseri Seyahatnâme’de Karaman hakkındaki görüşlerini uzun uzadıya yazmıştır.Karaman Ek İş İlanları
Yapım çalışmaları devam etmekte olan hızlı tren demir yolu projesi ilin kalkınmasında etkili olacak bir başka unsurdur. Burada elemana ihtiyaç olduğundan ek bir gelir kaynağı olabilmektedir. Ayrıca tarım ve hayvancılık da bir diğer seçenektir.

Karaman Ekonomisi
İl, daima varlığını ve ünlülüğünü korumakla beraber içerisindeki tarihî yapılarla da anılmaktadır. Geçmiş dönem hükümdarlarının türbelerini, manevî şahsiyetlerin hazirelerini ve benzeri birçok anıtsal mimarlık ürünlerini koruması yönüyle Karaman, tamamen bir tarih ve kültür şehridir… İlde, tipik Karasal iklimin etkili olması nedeniyle tarımcılık faaliyetleri daha çok öne çıkar. Bununla birlikte küçükbaş hayvancılık da geçim kaynağı olarak kendisini göstermektedir. Eğitim alanında da önemli atılımlar gösteren ilde çeşitli ilimler anıtsal millî kütüphanede yer alarak kültüre katkı sağlanmaktadır.

Karaman’da Evde Yapılabilecek İşler
İnternet kullanarak makale ve medya gibi çeşitli sektörlerden gelir elde edilebilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Karaman Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. nazife baykal Şubat 25, 2016

    karamanda ikamet ediyorum yeni doğum yaptim kredi borclarim var lutfen evde yapilacak iş ariyorum acil yardimci olursaniz sevinirim.

Yorum Yap