Anasayfa / Belediyeler Eylül 7, 2016 72 okunma

Karaman Belediyesi İş Başvurusu

Karaman Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karaman Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman şehrimiz tarih boyunca oldukça önemli bir ticaret kapısı görevini görmüştür. Geçmişten günümüze kadar birçok önemli kültür ve sanat merkezlerinin de yer olması şehri kılıcı bir hale dönüştürmektedir. M.Ö. 8000 yılına dayanan tarihiyle o dönemlere ait insanların şehir olarak kullanıldığı yapılan mağara ve kazı çalışmalarında ortaya çıkan bulgularla netleşmiştir. Dünyaca ünlü mağaraları, yer altı şehirleri ve tarihi çok sayıda dini inanç mekanlarına sahip olan Karaman, tarihin genel dokusuyla süslenmiş muazzam şehirlerimizden biridir. Yakın tarihi ele aldığımızda ise birçok ünlü ismin bu şehirde yaşam sürdürdüğünü görebilmekteyiz. Karamanoğulları’na başkentlik yapan Karaman şehri, Yunus Emre, Kemal Reis, Şeyh Edebalı, Kazım Karabekir, Mevlana, Şair Ayni ve çok sayıda Türk büyüğünün memleketi olarak bilinmektedir.Bu isimlerin yanı sıra Yrd. Doç. Dr. Ali Güler’in “Hemşehrimiz Atatürk” adlı kitabında Atatürk’ün her iki dedesi, anne tarafından Sofuzade Feyzullah Efendi ve Baba tarafından olan dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi’nin memleketi olarak ta bilinmektedir. 2015 verilerine göre yapılan nüfus araştırmalarında 184.493 kişinin yaşamını sürdürdüğü Karaman ilimiz, Türkiye’nin en kalabalık 58.şehri olarak bilinmektedir. Günümüz tarihinde gerek devlet kurumları gerek ise Karaman Belediyesi tarafından herhangi tarihi bir dokuya zarar gelmeksizin yapılan modernleşme çalışmaları şehrin bambaşka bir hale dönüşmesini sağlamıştır. Bunun yanı sıra işsizliğin önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren Karaman Belediyesi, gerek belediye bünyesinde gerek ise kendi bünyesinde yer alan özel şirketler içerisinde çok sayıda kişiye istihdam sağlamıştır.

Karaman Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karaman Belediyesi bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karaman Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karaman Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap