Anasayfa / Belediyeler Eylül 13, 2016 60 okunma

Karaisalı Belediyesi İş Başvurusu

Adana Karaisalı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karaisalı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana şehrimizin bir ilçesi olan Karaisalı, 2006 senesinde “ilçe” statüsüne erişmiş bir ilçemizdir. Genel olarak ormanlık bir alanda yer alan Karaisalı harika yeşil görünümü ile birçok ilçeyi kıskandıracak cinsten ve şehir gürültüsünden oldukça uzakta olan bir havaya sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ortalama 21.000 insanın yaşam sürdürdüğü Karaisalı Roma İmparatorluğu döneminden kalma yapıtlar ve tarihi ipek yoluna ait Kesiri Han’ını içerisinde köyleri içerisinde barındırmaktadır. İlçe genelinde ekonomik duruma baktığımızda ise Karaisalı ilçesinin en önemli ilk sıradaki gelir kaynağı tarıma dayalı bir işleyiş içerisindedir. Bağlı olduğu Adana ilçesine göre daha kırsala hitaben daha iç kesimlerde yer alan konumu ile tipik Akdeniz iklimi yaşadığından ötürü tarımsal faaliyetlerde oldukça verimli topraklara sahiptir.Sahip olduğu iklime dayalı olarak tarımsa alana yönelik birçok tarım ürünü bu ilçede rahatlıkla yetiştirilebilinmektedir. İlçe etrafında yer alan akarsuların tarıma vermiş olduğu katkının yanı sıra Çatalın Barajının da bulunma tarımın verimlilik derecesini arttırmaktadır. Tarımın yanı sıra ayrıca ilçede salçacılık, seracılık ve hayvancılıkta oldukça gelişmiş bir haldedir. Geçim kaynağını aynı zaman’da hayvancılık üzerine sürdüren ilçe halkı bu duruma dayalı olarak ekonomik gücünü yükseltmekte. Tüm bunların yanı sıra doğal güzellikleri ile farklı tarihlerde Karaisalı Belediyesi tarafından ilçenin genel yapısı üzerine sürekli çalışmalar sergilemesi daha kullanılabilir bir yaşam alanına çevirmekte. Ayrıca Karaisalı Belediyesi her sene farklı tarihlerde bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomisini iyileştirmekte.

Karaisalı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karaisalı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karaisalı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karaisalı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap