Anasayfa / Belediyeler Ekim 16, 2016 39 okunma

Karacasu Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Karacasu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karacasu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın iline bağlı Karasu ilçesi çok eski bir döneme ait yerleşke olup, tarihi Afrodisias antik şehrinin içerisinde yer aldığı bir kazamızdır. Birçok il üzerine köprü yol görevi gören Karasu ilçesi gerek tarihi geçmişi gerek ise doğal güzelliğiyle adeta cenneti andırmakta olan bir ilçemizdir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplam’da 19.162 kişi olmakta. Tarihi kapsamda baktığımız ilçede yapılan kazı çalışmaları ve tarihi eser yapılar neticesinde büyük bir geçmişe sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Birçok dönemin devleti tarafından istilaya uğrayan antik kenti ilk yerleşke olarak Hitit İmparatorluğu egemenliği altında bulunmuş ve günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir düzeyinde el aldığımız ilçenin genel yapısı ise tamamen tarıma dayalı olmaktadır. Elverişli toprak arazilerine sahip olan Karasu ilçesindeki halkın büyük bir kısmı genel olarak pamuk, zeytin, tahıl, üzüm, incir ve elma üretimi üzerine faaliyetlerini göstererek ilçenin genel kapsamdaki büyük bir ekonomik düzeyini bu şekilde oluşturmaktadır. Tarımın yanı sıra ayrıca küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerinde oldukça iyi bir gelir kaynağı sağlayan ilçe halkı bu duruma dayalı olarak ilçenin ekonomik seyrini oldukça iyiye etkilemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesini ve tarihi değerlerin korunmasında büyük bir rol oynayan Karasu Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişi istihdam sunarak işsizlik oranını olabildiğince azaltmaya çalışmaktadır.

Karacasu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karacasu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karacasu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karacasu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap