Karacabey Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Karacabey Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karacabey Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi dokusuyla insanı adeta büyüleyen bir antik kent olan Karacabey, Bursa’nın bir ilçesi olup şehir merkezine yaklaşık 70 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olan Karacabey tarihi kapsamda da ülkemizin oldukça değerli bir ilçesi olmaktadır. Bilinen en eski ismi “Mixalıç” olan ilçenin geçmişi de oldukça eskiye dayanmakta. Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde çok eski zamanlara ait olan bir bölgede yer alan ilçe tarih boyunca önemli devletin egemenliğine girmiştir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 80,573 olmakta. İlçenin tarihi değerleri kadar manzaraları da görülmeye değer bir güzellikte olmaktadır.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin gelir kapasitesi tamamen tarıma dayalı olup, ilçe halkının büyük bir kısmı elverişli araziler üzerinde elma, armut, zeytin, erik, kiraz, ayva ve daha birçok besin türüne dayalı üretimler sergilemektedir. Tarımın yanı sıra hayvancılık üzerine de faaliyetlerde bulunan ilçe halkı bu kapsamda da oldukça iyi bir gelir düzeyi elde etmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ilçenin tarımdan sonraki en önemli gelir kaynağı olmaktadır. Tarım ve hayvancılık dışında gelir derecesini yükselten bir diğer etken ise belediye çalışma alanları olmakta. Karacabey Belediyesi her sene özellikle de genç kesimlere çok sayıda alana dayalı istihdam sunarak kendilerine iş imkanı vermektedir. Bu doğrultuda ilçenin gelir düzey refahı da iyiye gitmektedir.

Karacabey Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karacabey Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karacabey Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ