Anasayfa / Belediyeler Eylül 10, 2016 85 okunma

Karabük Belediyesi İş Başvurusu

Karabük Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Karabük Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük şehri, gerek modern gerek ise tarihi dokusuyla cennet topraklarımız içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Doğal görünümü ile üne sahip olan Karabük 2013 yılı nüfus araştırmalarınca 230.251 kişilik bir bünyeye sahip. Karabük daha evvel Safranbolu’nun bir köyü olan Öğlebeli’nin 13 haneden oluşan mahallesiydi. Gelişen çağa dayalı olarak ve özellikle de Zonguldak-Ankara demiryolunun ana hatta olduğundan birçok yatırımcının bu mahalle alanına kurmuş olduğu fabrikalar neticesinde büyüme sağlamıştır. Aynı zaman’da çok sayıda kömür yatakları ve demir yolu taşıma alanına dayalı hizmetlerin aktif olmasıyla şehre göçler başlamış ve büyümüştür. Daha sonrasında ise 1995 yılının Haziran ayında Çankırı’ya ait olan Ovacık ve Eskipazar ilçeleri, Zonguldak’ın Yenice, Eflani ve Safranbolu ilçeleri birleştirilerek Karabük’ün il statüsüne gelmesi sağlanmıştır. Ülkemizin 78. Vilayeti olarak resmi kayıtlara geçen Karabük, merkez dahil olmak üzere toplam’da 6 ilçe 2 belde ve 270 adet köyden oluşmaktadır.Genel tarihçesine baktığımızda ise şehrin gelen sınırları ve çevresel alanlarında herhangi bir kazı çalışmasının yapılmamasından ötürü herhangi bir bulgu veya ipucu atığına rastlanamamıştır. Bu yüzden tarihi net olmamakla birlikte eski bir Osmanlı toprağı olarak tarih kitaplarındaki yerini almakta. Karabük’ün genel coğrafi toprakları daha evvel yapılan bilimsel açıklamalar neticesinde M.Ö. 2500 yılına dayalı olarak Hititlerden geldiği bilinmektedir. Günümüzde Cumhuriyetimize ait bir vilayet olarak il statüsünde bulunan Karabük, gerek devlet gerek ise Karabük Belediyesi tarafından modern bir şehir haline getirilerek çok sayıda kişinin istihdam görmesini de sağlamıştır.

Karabük Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Karabük Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Karabük Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Karabük Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap