Anasayfa / Belediyeler Ekim 1, 2016 45 okunma

Kalecik Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Kalecik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kalecik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara il sınırı çizgisinde yer alan Kalecik ilçesi gerek doğa manzaraları, gerek ise tarihi dokusu ile ülkemizin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerince ilçe ve ilçeye bağlı köy alanlarında toplamda 13.388 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı ilk olarak birçok Ankara ilçesinde de olduğu üzere Hitit İmparatorluğu tarafından ilk yerleşkenin var olduğu bilinmektedir. M.Ö. 4000 yıllarında Hitit İmparatorluğunun ilk egemenlik olarak bilindiği ilçede birçok büyük devlet ve bunlara bağlı olan medeniyet eşiğinin yaşandığı nadide ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Büyük İskender’in göz bebeklerinden biri olan Kalecik ilçesi bir zamanlar Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun da paylaşılamayan konumları arasında yer almaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin genel yapısında ise tarıma yönelik faaliyetler daha yüksek bir oranda seyir etmekte. Kızılırmak Vadisinde yer alan ilçe Kızılırmak’ın kıyısında yer alan düz ovaları sayesinde birçok tarıma elverişli arazi alanının yer alması ilçe halkının tarımsal alanda birçok farklı besin üzerine üreticilik yapmasını sağlamıştır. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin de oldukça iyi bir derede seyir ettiği ilçede ekonomik gelirler oldukça iyi bir kıvamda yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihi dokularını korumak ve ilçenin daha modern olması adına sürekli işleyiş halinde olan Kalecik Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok personel alımı yapılarak işsizliğin önüne geçilmesi görülmektedir.

Kalecik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kalecik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kalecik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kalecik Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap