Anasayfa / Belediyeler Eylül 17, 2016 91 okunma

Kahta Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Kâhta Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kahta Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adına türküler yazılan tarihi dokusuyla insanları kendisine aşık eden Adıyaman ilçesi Kahta isminin tam olarak hangi tarihten ve ne anlamdan türediği henüz bilinmeyen ilçelerimizden biri olmaktadır. Eski Perslilerinde hüküm sürdürüldüğü dönemlerde Kahta’ya dağın eteği adını veren Persliler birçok farklı isimle anılan bir şehir yapısına sahip olsa da günümüze kadar ülkemiz sınırlarında yer alan isminin değişmeyen nadir ilçeleri arasında bulunmaktadır. Nemrut Dağı’nın etekleri altında yer alan muazzam yerleşke 2015 TÜİK verilerinin istatistiklerine göre ilçenin genel nüfusu 118.646 kişiden oluşmaktadır. Tarihi açıdan baktığımız ilçe ilk çağlardan kalma olup ilk yerleşkenin kimler tarafından olduğu net bir şekilde bilinmemektedir.Bilinen yerleşke halk tarihleri arasında en önemlileri M.Ö. Kommagene Krallığı’nın burada yer alması üzerine olmakta. Akabinde Hitit İmparatorluğu, Mitaniler, Aramiler, Asurlular ve Med İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ekonomik açıdan baktığımız ilçe yapısında ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında yer alan tarımsal araziler ilçe alanının bölgelerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı yerler düz ova halinde tarıma el verişli olsa da bazı alanlar kırsala dayalı dağlık alanlarda oluşmakta olup bu bölgelerde de hayvancılık üzerine faaliyetler gösterilmektedir. Tüm bunların yanı sıra tarihi dokuları ve ilçenin modern bir hale gelmesini sağlayan Kahta Belediyesi aynı zaman’da işsizliğin önüne geçmek adına her sene birçok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Kahta Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kahta Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kahta Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kahta Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap