Kahramanmaraş Ek İş İlanları

Kahramanmaraş evde ek iş imkanları ve evlere iş veren firmalar hakkında bilgiler. Maraş’ta evde ek iş arıyorum diyorsanız haberimizin alt kısmına yapabileceğiniz ek iş türlerini yazabilirsiniz. Firmalar da aynı şekilde verecekleri ek iş ilanları hakkında detaylı bilgiler verebilirler.

Kahramanmaraş ve ilçelerinde ek iş arıyorsanız ve güncel ek iş ilanlarından haberdar olayım istiyorsanız Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında Genel Bilgiler
Kahramanmaraş doğu Akdeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Afşin, ağlıyan, Çağlayancerit, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Pazarcık ve Türkoğlu Kahramanmaraş ilçeleri olarak bilinmektedir. Kahramanmaraş, Maraş dondurması ile oldukça geniş bir üne sahip olmaktadır. Eshab-ı Keyf külliyesi, mağaraları ve yaylaları ile turizm potansiyeli yüksek bir il olmaktadır.

Çayır, mera ve yayla açısından zengin olan şehir, koyun, sığır ve kıl keçisi beslemektedir. Arıcılık ve kümes hayvancılığı alanlarında da gelişmektedir. Alabalık, aynalı sazan, kefal ve yayın balıkları avlanmaktadır. Ormancılıkta gelişmiş olan il, orman bakımından zengin görülmektedir.Kahramanmaraş İli Ekonomisi
Kahramanmaraş ilinin ekonomisi; tarıma, tarıma dayalı imalat sanayiye ve ticarete dayanmaktadır. Aktif nüfusunun %80’i; tarım, hayvancılık, ormancılık ve avcılık ile ilgilenmektedir. İl topraklarında; buğday, arpa, mahlût, pirinç, çavdar, nohut, pamuk, fasulye ve şekerpancarı gibi tarım ürünleri yetişmektedir. Ayrıca başta meşhur üzümü olmak üzere; elma, çilek, kayısı, armut, zeytin, dut, Antep fıstığı, fındık, çam fıstığı ve yer fıstığı gibi meyveler yetişmektedir. Domates, lahana, biber, soğan, kabak ve salatalık yetişen sebzeler arasında yer almaktadır. Kırmızıbiberi ile ünlü bir şehir olmaktadır.

Maden bakımından da zengin olan ilde linyit kömür yatakları, demir yatakları ve barit madenleri bulunmaktadır. En zengin linyit havzasına sahip olmaktadır. Diğer yandan; çinko, krom, bakır, maden kömürü, manganez, manyezit, kurşun, grafit, talks, amyant ve print madenleri de çıkarılmaktadır. Kahramanmaraş ili sanayisi tarıma dayalı sanayi olarak gelişimi hızla artmaktadır. Afşin-Elbistan termik santrali, sanayinin gelişiminde etkili olmaktadır.

Sümer bank, pamuklu dokuma sanayi, iplik fabrikaları, penye dokuma fabrikaları, çaydanlık, çelik tencere fabrikaları, Sek’in peynir ve tereyağı fabrikası, kremit-tuğla fabrikası, un, yem, yağ fabrikaları ve benzeri fabrikaları faaliyet göstermektedir. Kahramanmaraş, kara yolu ve demir yolu bakımından önemli bir kavşak noktası olmaktadır. Hemen hemen bütün ilçeler il merkezine asfalt yol ile bağlı bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Evde Yapılabilecek İşler
Kahramanmaraş ilinde halkın uğraşı alanları yoğun olmaktadır. Diğer yönden evde yapılabilecek paketleme ve süs işleri bulunmaktadır. Örgü ve dikiş nakışlar yapılmaktadır. Düğünler için; nikâh şekeri, davetiye katlama gibi işler yapılmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. şeref diyor ki:

  Ben evde ek iş arıyorum, lütfen yardımcı olun.

 2. emine kuzu diyor ki:

  Eşime destek olmak için çalışmak istiyorum ulaşırsanız sevinirim.

 3. umuthan diyor ki:

  evde iş arıyorum yardımcı olursanız sevınırım.

 4. yahya coşkun diyor ki:

  Ek iş arıyorum, lütfen yardım edin.

 5. Hafta sonu için ek iş arıyorum diyor ki:

  Hafta sonu için ek iş arıyorum. Kahramanmaraş.

 6. Nur diyor ki:

  İki kişiyiz, öğrenciyiz. Ek iş arıyoruz, cevap verirseniz sevinirim.

 7. Yaren Atalar diyor ki:

  Öğrenciyim ve paraya çok ihtiyacim var. Evde nikah şekeri, sabun ya da kına paketleme gibi işler yapabilirim. Kahramanmaraş’ta yaşıyorum.

 8. Neslihan diyor ki:

  Evde yapılabilecek her türlü işi yapabilirim.

BİR YORUM YAZ