Anasayfa / Belediyeler Eylül 1, 2016 81 okunma

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski halk diliyle Maraş olarak ta adlandırılan Kahramanmaraş ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilidir. Şehir nüfus kalabalığı kapsamında ülkenin en büyük 18. Şehri olarak bilinmektedir. 2015 yılında yapılan araştırmalar neticesinde şehrin genel nüfus yapısında 1.096.610 kişi yaşamını sürdürmekte. Kurtuluş Savaşı döneminde büyük zorluklarla kazanılan ülkenin en az değeri kadar yüksek olan şehrin buna sebebiyeti işgal esnasında gösterilen büyük direniş safhası şehre TBMM tarafından 5 nisan 1925 senesinde İstiklal Madalyası verilmiştir. Önceleri adı Maraş olan şehrin, 1973 yılında Kahramanmaraş olarak geçmesine ve tüm resmi evraklarda da böyle geçilmesi üzerine karar verilmiştir.Şehrin genel tarihine baktığımızda ise insanların ilk yerleşim olarak Eski Tunç devri, Neolitik ve Kalkolitik dönemlerde var olduğu yapılan mağara ve benzeri kazı çalışmaları bulgularında ortaya çıkmıştır. 2009 yılında Kahramanmaraş’ın merkezi alanında yapılan kazı çalışmasında M.S. 300-400 yılları arasında var olmuş olan Germenicia Antik Kent’e ait mozaik bulgulara ulaşıldığı bilinmektedir. Şehrin kuruluş destancıları Hititler olarak bilinmektedir, bunun sonrasında ise şehre hükümdarlık süren Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Memluklular, Dulkadiroğulları ve son olarak şehrin hakimiyetine el koyan Osmanlı İmparatorluğu hükmünü sürdürmüştür. Günümüzde Osmanlı’dan Cumhuriyete miras kalan Kahramanmaraş şehri gerek devlet kuruluşları gerek ise yerel yönetmenlikler tarafından sürekli gelişim halinde tutulan bir şehir yapısına kavuşmuştur. Özellikle de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol, çevre ve şehir yapılanmasından sonra şehir görkemli bir görüntüye kavuşmuştur. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birçok kişiye istihdam sağlayarak genel şehir ekonomisine de katkıda bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap