İznik Belediyesi İş Başvurusu

Bursa İznik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İznik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin değerli ilçelerinden biri olan İznik, Bursa ilimize bağlı bir kaza olmaktadır. Önemli bir ilçe konumunda yer alan İznik ilçesi adını İznik Gölü’nden almaktadır. En eski bilinen adı ise “Nikea” olarak adlandırılmaktadır. Yıllar içerisinde sürekli isminin dönüştürülmesiyle eski yunan dilinde “sur içinde” olarak anlam taşıdığı bir antik şehir olmaktadır. TÜİK 2015 verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 42.467 olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe çok büyük bir geçime sahip olmaktadır. Yapılan kazı çalışmalar ve şuan bile halen ayakta olan birçok yapının araştırılmasında ortaya çıkan bulgular İznik ilçesinin M.Ö. 2500 yıllarına kadar dayandığı ve ilk yerleşimin bu tarihlerde olduğu ortaya çıkmıştır. Tarih boyunca birçok devlet tarafından istila edilen ilçe çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarım gelmekte. Tarımsal alanlara yönelik yapılan çalışmalarda ilçe halkı elveriş topraklar üzerinde elma, kiraz, erik, ceviz, zeytin, üzüm, şeftali, domates, armut ve daha birçok meyve/sebze üretimlerinde bulunarak ilçenin genel ekonomik seyrine büyük bir yön vermektedirler. Ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça önemli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunan İznik Belediyesi çok sayıda kişiye iş imkanı sunmaktadır.

İznik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İznik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İznik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ