Anasayfa / Belediyeler Ağustos 30, 2016 180 okunma

İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İzmir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ilimiz çok eski tarihlere dayalı bir coğrafyaya sahiptir. Eski adıyla “Smyrna” olarak anılan şehir körfezin kuzeydoğusunda yer almaktaydı. Yüz ölçümü ve bulunduğu alan itibariyle ortalama yüz dönümlük bir adacık üzerine kurulan şehir git gide ülke sınırları içerisindeki yerini almıştır. Yüzyıllar boyunca Yamanlar dağı ve Meles çayının sellere karışarak ortaya çıkardığı Bornova ovası günümüzde adacığı bir tepe haline getirerek büyümesine vesile olmuştur. Troya savaşlarından sonra ilk yerleşimler arasında yer alan şehrin ilk kökenleri ise İon, Dor ve Aiol kökenleridir. Şehrin geneli kökenler tarafından küçük yarımadalara kurularak yerleşim hacmini oluşturmuştur. Smyrna(İzmir), Phokaia(Foça), Pitanes(Çandarlı), Klazomenai(Kilizman), Milet ve İasos gibi yerleşim alanlarında çoğalmışlardır.Şehrin antik tarihine baktığımızda ise şehrin en eski tarihe sahip olduğu Yeşilova Höyüğü üzerine 2005 senesinde yapılan arkeolojik kazılar neticesinde ortaya çıkan bulgu ve sonuçlar şehrin M.Ö. 6500 yılına kadar dayandığı tespit edilmiştir. Zamanın insanları höyüğün en üst tepesinde yer alan kayaların 3-5 metre yukarısında yer alan bölgede ilk yerleşimi oluşturmuştur. Günümüz Romalılardan Büyük İskender’e, İlk çağ devletlerinden günümüz Cumhuriyetine kadar birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapan İzmir şehrimiz, günümüz ülkemizin en güzel illerinden biridir. Gerek devlet kuruluşları gerek ise belediye gibi yerel yönetmenlikler şehrin daha modern bir hal alması için sürekli işleyiş içerisindedir. Buna hitaben günümüz “Büyükşehir” statüsüne ulaşmış olan İzmir Büyükşehir Belediyesi birçok kişiye de istihdam sağlamıştır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap