İvrindi Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir İvrindi Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İvrindi Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir iline bağlı olan İvrindi ilçesi kelle peyniri ve loru ile ünlü olan ilçelerimizden biri olmaktadır. Tarihi bir öneme sahip olan İvrindi ilçesi aynı zaman’da yeşil doğa manzaraları ile cenneti andıran bir güzelliği yaşatmakta. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplam’da 33.710 kişi olmaktadır. Tarihi bir açıdan ele aldığımız ilçenin M.Ö. 3000-4000’li yıllara ait olduğu yapılan kazı çalışmaları ve tarihi eser yapıların günümüze kadar korunmasıyla ortaya çıkmıştır. Mysia bölgesi olarak anılan bölgede yer alan ilçe uzun bir süre boyunca Bergama Krallığı egemenliği altında bulunmuştur. Sonrasında Roma, Bizanslar, Galatlar, Persler ve birçok devletin egemenliği altına giren İvrindi ilçesinin bilinen en eski ismi ise “Aya Rindi” olarak tarihçiler tarafından açıklanmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarımsal faaliyetler gelmektedir. Tarıma yönelik elverişli arazilerde arpa, mısır, buğday ve baklagiller üzerine üretim yapılmaktadır. Bunun yanı sıra az da olsa susam, ayçiçeği, elma ve üzüm üreticiliği de ilçenin belli başlı tarıma dayalı yetiştiricilikleri arasında yer almakta. Tarımsal alana yönelik faaliyetler dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de uğraşan halk, aynı zaman’da süt ve süt ürünleri üretimleri de gerçekleştirmektedir. Ek olarak ilçenin sürekli gelişim içerisinde ve modern bir ilçe olmasını sağlayan İvrindi Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam ederek ilçenin genel ekonomik düzeyini yüksek tutmaktadır.

İvrindi Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İvrindi Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İvrindi Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ