İTÜ İş Başvurusu

İTÜ kısaltması İstanbul Teknik Üniversitesi anlamına gelmektedir. İTÜ yaklaşık olarak 250 senedir var olan bir kurumdur. Bu nedenle oldukça köklü bir geçmişi ve eğitim vizyonu vardır. İTÜ genellikle mimarlık ve mühendislik eğitimi veren bir kurumdur. Daha çok sayısalcı öğrenciler tarafından tercih edilmesinin sebebi de teknik üniversite olmasıdır. İTÜ eğitimi oldukça üst düzeyde olan bir kurumdur. Senelerdir teknik üniversiteler içerisinde en iyi kurumlardan birisi olmuştur. İTÜ kampüsleri İstanbul’un beş farklı yerine dağılmıştır. Günümüzde 5 farklı kampüsü ve 13 fakültesi olan bir kurum haline gelen İTÜ bu fakültelerde toplam 39 adet lisans programı hizmeti vermektedir. Bunun dışında yüksek lisans ve doktora gibi imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler için de ayrı enstitüler bulunmaktadır.

İTÜ’nün vizyonuna ve misyonuna baktığımızda şunları söyleyebiliriz: İTÜ misyonu bilim, sanat ve teknoloji gibi konularda öğrencileri ve öğretim görevlilerini daha fazla geliştirmeyi hedeflemektedir. İTÜ’de bilginin sınırı yoktur ve öğrenmek isteyen kişiler hangi yaşta olursa olsun İTÜ’nün imkanlarından faydalanabilir. İTÜ’nün vizyonu ise her konuda başarılı ve uluslararası alanda adını duyurmuş bir üniversite olmaktır. İTÜ’nün hedefleri arasında eğitimin değiştirilmesi ve geliştirilmesi, uluslararası alanda etkin rol oynayan bir üniversite olmak, katılımcı öğrencilere ve öğretim görevlilerine sahip olmak, topluma yarar sağlayan araştırmalar ve uygulamalar yapıyor olmaktır. Siz de İTÜ hakkında detaylı bilgi edinmek için İTÜ’nün resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ İletişim Bilgileri
Adres; İTÜ Ayazağa Kampüsü Merkezi Derslik Binası Giriş Kat 34469 Maslak-İSTANBUL

İTÜ Kariyer Olanakları
İTÜ insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İTÜ’de kariyer yapabilirsiniz. İTÜ insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ