Anasayfa / Belediyeler Ağustos 29, 2016 209 okunma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin mega kenti olarak tanımlanan İstanbul şehri, Türkiye’nin en kalabalık ve en önemli şehri niteliğindedir. Özellikle de nüfus yoğunluğu, ekonomik, sosyo-kültürel ve iktisadi bakımından oldukça gelişmiş bir şehir olan İstanbul, aynı zaman’da iktisadi büyüklük açısından da dünya genelinde 34., nüfus yoğunluğu açısından da Avrupa’nın birinci sırasında yer almaktadır. Dünya genelinde de nüfus yoğunluğu bakımından Lagos’tan sonra 5. Sırada yer almaktadır. Genel tarihine baktığımızda ise 8.500 yıllık bir şehir yapısına sahiptir. Kentsel olarak kullanımı ise yaklaşık 3.000 yıllık bir tarihi dere sahiptir. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan şehir niteliğinde olan İstanbul aynı zaman’da 1600 yıl boyunca birçok egemenlik ve devlete başkentlik yapmıştır.Şehir coğrafi toprakları küçük olmasına rağmen insanlığın yoğunlaştığı bir şehir yapısına sahip olan İstanbul’un en eski bilinen ilk adı ise Byzantion olarak adlandırılmaktaydı. M.Ö. 667 yılında şehre gelen ve kendilerine Dor adı veren Yunanlılar buraya yerleşerek yeni bir koloni kurarak Kralları’nın şerefine ismini taşıyan Byzas’tan türeme Byzantion adını vermiştir. Daha sonrasında Roma İmparatorluğu tarafından 3.yüzyılda Augusta Antonina, 330 senesinde ise yine Roma İmparatoru I.Konstantin tarafından başkent olarak ilan edilip “Yeni Roma” anlamına gelen Nova Roma adını vermiştir. Son olarak Konstantinopolis adını alan İstanbul fetihten sonra asıl adına İstanbul adını almış ve günümüze kadar gelmiştir. Şehrin şuan ki modern ve çağdaş görünümüne katkıda bulunan devlet kuruluşları ve birçok yerel yönetim daha modern ve daha eko-sosyal açının yüksek olması adına büyük hizmetlerde bulunmuşlardır. Özelliklede günümüzde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok kişiye istihdam sağlanması şehrin bir kısım aile bütçesini de kalkındırmış ve ekonomiye destek olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap