Isparta Belediyesi İş Başvurusu

Isparta Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Isparta Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta şehrimiz doğal ve tarihi güzellikleri ile Türkiye’nin en nadide ve en şık şehirleri arasında yer almaktadır. 2014 nüfus istatistiklerinde şehir merkezinde 207.266, bu konuyla bağlantılı olarak merkez ilçeye bağlı olan köy ve bucaklarda yaşayan kişi sayısı ise 21. 464 kişi olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda Isparta şehrinin genel nüfusu 238.730 kişilik bir şehir bünyesini oluşturmaktadır. Gül yetiştiriciliği ve halı dokumacılığı şehrin yöreye özgü değerlerindedir. Günümüzde Isparta Halısı ve Isparta Gülü dendiği sıklıkla duyulmaktadır. Şehrin genel tarihi ise diğer birçok şehrimiz gibi eski çağlara dayanmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda Paleolitik bir şehir yapısına sahip olan Isparta’nın ilk ve en önemli yerleşim alanlarından biri ise Pisidia Bölgesi’nde yer alan ve M.Ö. 2000’li yıllarda Arzava ve Luvi toplulukları tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır.Bilinen diğer tarihi egemenlikler ise sırasıyla Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar tarafından egemen olunmuştur. Sonrasında Büyük İskender’in ölümüyle birlikte topraklarda hüküm süren Seleukos, Bergama Krallığı ve Roma İmparatorluğu’nun eline geçen şehir, sonrasında ise Selçuklular, Hamitoğulları ve son olarak ise Osmanlı toprakları himayesine girmiştir. Günümüzde Cumhuriyete miras kalan şehirlerden biri olarak önemi yüksek olan Isparta, gerek devlet kuruluşları gerek ise belediye tarafından modern bir şehir hali kazandırılmıştır. Halen çalışmalarını sürdüren Isparta Belediyesi aynı zaman’da birçok kişiye istihdam sağlayarak şehir ekonomisini dengede tutmaktadır.

Isparta Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Isparta Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Isparta Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ