İski İş Başvurusu 2018

Kısa adı İski olan İstanbul Su ve Kanalizyon İdaresi 1981 senesinde İski kanunuyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bağımsız bütçeli bir kuruluş olarak hizmetlerine başlamıştır. İski, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı ve Büyükşehir Meclisi’nin oluşturduğu kurul tarafından yönetilmektedir. Yönetim yapısı olarak 5 Genel Müdür Yardımcılığı , Teftiş Kurulu Başkanlığı , Hukuk Müşavirliği , İç Denetim Birim Başkanlığı , 21 Daire Başkanlığı ve 103 Müdürlükten oluşmaktadır. Kurumun yapısı gereği teknik personelin ağırlıkta olduğu 4508 işçi ve 2920 memurda oluşan toplam 7428 kişilik çalışanı bulunmaktadır.

İski’nin ana gelir kaynağı su satışlarından sağlanmaktadır. Bu kaynağın çoğunu yine yatırım olarak İstanbulluların hizmetine sunmaktadır. İski , %98 i yüzeysel su olan İstanbul su kaynaklarının laboratuar hizmetlerini ve atıksu yönetimini görev edinmiştir. Kaliteli suyu güçlü altyapı hizmetleriyle destekleyerek İstanbul’un her noktasına ulaştırmaya çalışmaktadır. İski kurum kültüründe oluşan değerler ve bu değerlemeleri uygulamalarına yansıtması ile başarı elde etmektedir. Çevreye ve insana saygılı , açık ,dürüst ,şeffaf , adaletli , kalite ve müşteri odağı yüksek , eşit ve tarafsız yaklaşımlar sunan , katılımcı , halka yakın ,hizmet aşkı ile çalışan ve meslek etiğine bağlı çalışanları ile hizmetler sunmaktadır.

İski faaliyet alanında ki hizmetlerin tamamına yakını kendi personeliyle vermekte olsa da ihale yoluyla hizmetler de almaktadır. İhale süreçleri hakkında İski Genel Müdürlüğü’nden gerekli bilgiler edinilebilir. İhale alan şirketlerin ihtiyaçlarıyla oluşan personel alımları için ilgili şirketlerle irtibata geçmek gerekmektedir. İski hizmetlerini halka ulaştırmak ve sürekliliği sağlamak için insan kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Alanlarında tecrübeli teknik personelleri istihdam etmektedir.

İski kurum kültürüne uygun ve yetkinlikleri olan kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İski Genel Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri çalışma fırsatlarını değerlendirmelerini sağlayacaktır. Bazı pozisyonlar için KPSS şartı aranırken bazı pozisyonlarda açıktan alımlar yapılmaktadır. Ayrıca İski ilgili bölümlerde okuyan öğrencilere staj hakkı da vermektedir. Öğrenciler staj dönemlerinde ilan edilen başvuru formunu eksiksiz doldurup sonuçları takip ederek kurumda staj yapma imkanı da bulabilirler.İski İletişim Bilgileri
Adres; Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüp / İSTANBUL

İski Kariyer Olanakları
Firma insan kaynaklarına iletişim sayfasından ulaşabilir ve kariyer imkanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular
Metin: Merhaba, 32 yaşındayım. Anadolu Üniversitesi işletme mezunuyum. İstanbul’da ikamet etmekteyim, İSKİ kurumunda çalışmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor.
Cevap: Merhaba Metin bey. İski gibi devlet kurumlarında çalışmak için KPSS sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Ya da memursanız referans ile geçiş yapabilirsiniz. Bunun dışında İSKİ ile anlaşmalı olan taşeron firmalarla iletişime geçerek İSKİ’de personel olarak çalışabilirsiniz. Bu haberimizi de bu yüzden açtık zaten. Yukarıda verdiğimiz iletişim linkinden İSKİ insan kaynaklarına ulaşabilir ve taşeron firmaların iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz.

Suna: Merhaba İSKİ maaşları ne kadar?
Cevap: İSKİ maaşları hakkında net bir bilgi veremiyoruz ancak diğer kurumlara göre oldukça iyi olanaklara sahip olduğunu söyleyebiliriz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  Slm, İski’de çalışmak istiyorum, ne yapmam lazım?

 2. ugur dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar. 24 Yaşında üniversite mezunuyum, vatani görevimi tamamlamış ve İstanbul’da yaşamaktayım. İşe çok ihtiyacım var ve 5 yıldır İstanbul’da araç kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. HACI VELİ BALKAN dedi ki:

  Şu an işsizim. İşe ihtiyacım var. İLGİLENİRSENİZ MEMNUN OLURUM, DUALARIM SİZİNLE.

 4. asim dedi ki:

  Mrb ismim asım src belgesi piskoteknik mevcut ehliyet e iş arıyorum 7 senedir ıstanbulda araç kullanıyorum.

 5. ercan dedi ki:

  selam, İski’de çalışmak istiyorum, ne yapmam lazım?

BİR YORUM YAZ