İscehisar Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar İscehisar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İscehisar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’a bağlı İscehisar ilçesi gerek doğal görünümü gerek ise tarihi açıdan kalan kalıntıları ile ülkemizin önemli kazaları arasında yer almaktadır. Tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan ilçe yapısı aynı zaman’da verimli toprakları sayesinde Afyonkarahisar’ın en az göç veren ilçeleri arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre yapılan araştırmalarca ilçenin genel nüfusu 24.310 kişilik bir yaşam alanı doldurmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genellemesi Helenist çağa kadar uzanmaktadır. İlçe ve çevresinde yapılan araştırmalar neticesinde kazı çalışmalarının sonucunda bulunan kalıntılar Helenist döneme ait olan parçalar olduğu belirtilmiştir. Günümüze kadar MED İmparatorluğu, Persler, Büyük İskender, Romalılar ve Bizanslılar gibi birçok devletin egemenliğine giren ilçe yapısı günümüz Afyonkarahisar’ın bir kazası olarak ülkemize ait sınırlar içerisinde yer almaktadır.İlçe nüfusunun fazla göç vermeyişinin nedeni arasında oluşan ekonomik gelir ise genel olarak tarımdır. Tarım alanla yapılan faaliyetler neticesinde birçok farklı besin yetiştiriciliği sağlayan ilçe ve köy halkları aynı zaman’da hayvancılık üzerine de göstermiş olduğu faaliyetler neticesinde ilçenin genel ekonomik düzenini sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra tarihi değerleri koruyan ve ilçenin gelişmesi adına sürekli işleyiş halinde bulunan İscehisar Belediyesi, ilçenin nüfus oranının düşmemesi ve işsizlik oranının düşmesi adına her sene farklı pozisyonlara yönelik personel alımı yaparak istihdam göstermektedir.

İscehisar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İscehisar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İscehisar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ