İnhisar Belediyesi İş Başvurusu

Bilecik İnhisar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İnhisar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bilecik’e bağlı bir ilçe olan İnhisar, yeşil ovaları ve tarihi doku yapıları sayesinde ülkemizin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Yüz ölçümü 315 kilometre kare olan ilçe 1990 senesine kadar bucak iken “ilçe” statüsüne erişerek Bilecik’e bağlı bir kaza olmuştur. 2015 TÜİK verilerine baktığımızda ise Bilecik ilinin en az nüfusa sahip ilçeleri arasında olduğu görülmekte. Sürekli göç veren ilçeler arasında yer alan İnhisar ilçesi bu kapsamda çeşitli iş olanakları ile ayakta kalmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe birçok Bilecik ilçesinde de olduğu gibi çok eski dönemlere ait bir konumda yer aldığı ve ilk yerleşkelerinin Hitit İmparatorluğundan kaynaklı olduğu bilinmektedir. Ayrıca birçok devletin egemenliğine giren ilçe medeniyetler açısından beşik bir noktada yer almaktadır.Tarihi yanı sıra ekonomik gelir seviyesine baktığımız ilçenin iş olanaklarının neredeyse hiç olmayışı birçok kişinin göç etmesine sebep olmuştur. Binlerce kişi göç veren ilçenin şuan ki belli başlı gelir kaynakları arasında ilk sırada tarıma dayalı çalışmalar gelmektedir. İlçenin büyük bir kısmı tarımsal faaliyetler neticesinde ilçenin gelir seviyesini sağlarken, bir takım halk ise hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler sergileyerek ekonomik gelir seviyesini oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunan İnhisar Belediyesi tarafından ekonomiyi güçlendirmek adına atılımlar yapılmaktadır.

İnhisar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İnhisar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İnhisar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ