İnegöl Belediyesi İş Başvurusu

Bursa İnegöl Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İnegöl Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

İnegöl ilçesi Marmara Bölgesi içinde yer alan ve Bursa iline bağlı olan bir kazamızdır. Meşhur İnegöl köftesi ile meşhur olan ilçemiz aynı zamanda tarihi ve doğa güzellikleriyle de bilinen harika bir ilçe yapısına sahip olmakta. Dağları yeşillerle kaplı ve şelalelerle süslü olan İnegöl ilçesi ülkemiz açısından oldukça önemli olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 249.091 kişi olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça eskiye dayalı bir antik kent olduğunu ortaya koymaktadır. Tarihi değerleri yüksek olan ilçede yapılan kazı çalışmalarında çok eski dönemlere ait bulgular bulunmuş ve incelenme sonucunda ilçenin M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzandığını ortaya çıkarmıştır.Ekonomik gelir kapsamında baktığımız ilçenin 1980’li yıllara kadar ormancılık alanında oldukça iyi bir gelir elde ettiği görülmekte. Son dönemlerde ilçe halkının farklı sektörler üzerine faaliyet göstermesiyle büyük bir gelişme sağlayan ilçenin nüfusu da artış göstermeye başlamıştır. Özellikle de Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla beraber daha da yükselen ilçede birçok kişi ekonomik düzeyini bu kapsamda sağlamakta. Bunların yanı sıra tekstil, otomotiv ve birçok değerli sektörlere ait işleyişler göstermektedirler. Tarımda da oldukça ileri bir yol kat eden ilçe ekonomisini dengede tutmakta. Tüm bunların yanı sıra birçok farklı alana dayalı olarak personel alımları yapan İnegöl Belediyesi her sene istihdam sunarak ilçenin refahını yüksek seviyede tutmakta.

İnegöl Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İnegöl Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İnegöl Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ