Anasayfa / Belediyeler Eylül 12, 2016 49 okunma

İmamoğlu Belediyesi İş Başvurusu

Adana İmamoğlu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İmamoğlu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana iline bağlı İmamoğlu ilçesi fizyolojik olarak diğer il sınırında yer alan ilçelere göre nabız atmaktadır. Kozan, Yüreğir ve Ceyhan ilçelerine komşu olan İmamoğlu, ekonomik bir bağlaçta da Kozan ilçesine bağlı bir yapıya sahiptir. TÜİK tarafından 2015 senesinde yapılan araştırmalar neticesinde ilçenin genel nüfusu 28.686 kişi olarak belirlenmiştir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin yapısı Kozan ile ölçülmektedir. Türkmen aşiretlerinin boy gösterdiği ilçe Avşarlar, Sırkıntıoğulları, Kozanoğulları, Karsantioğulları, Kırıntı, Hacılar ve Berber Aşiretleri olarak yer almaktadır. Genel kapsamda verimli toprakları olmasına rağmen Kozan ekonomisine göre canlılık bulan ilçe yapısı kendi içerisinde de oluşan iş istihdamlarına göre ekonomik düzeyini oldukça arttıran bir ilçe statüsündedir.Osmanlı dönemlerinde Adana vilayetine ek olarak gösterilen İmamoğlu ilçesi ismini 1832 senesinde Osmanlı Padişahı II. Mahmut tarafından verildiği bilinmektedir. Birçok farklı oluşumların yer aldığı ilçe bünyesinde bir diğer farklı etkileşim ise eskilerden kalma “Garipler Mezarlığı” olarak bilinen mezarlığa Koçer ve Konarlar defnedilirlermiş. Birçok farklı açıdan ele alınacak oldukça fazla oluşumlara sahip İmamoğlu ilçesi gerek İmamoğlu Belediyesi gerek ise kaymakamlık tarafından sürekli geliştirilen bir ilçe yapısına sahip. Bunların yanı sıra ilçe genelinde bulunan özelliklede genç nüfusun Kozan’da çalışarak geçimlerini sürdürmesi İmamoğlu Belediyesini harekete geçirerek çok sayıda kişiye yılın belirli dönemlerinde istihdam sunarak ilçenin ekonomisinde ilerleme sürecine destek olmaktadır.

İmamoğlu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İmamoğlu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İmamoğlu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
İmamoğlu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap