Anasayfa / Belediyeler Eylül 21, 2016 55 okunma

İhsaniye Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar İhsaniye Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İhsaniye Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bulunduğu coğrafyada eski zamanlara yönelik birçok devlet ve azınlığın esiri olan ve egemenliği altına giren İhsaniye ilçesi 27.853 kişilik bir nüfusun yer aldığı Afyonkarahisar’a bağlı ilçesi olmaktadır. TÜİK verilerinin 2015 raporunda ilçenin genel nüfusu 27.853 olup, az bir sayıda göç vermesine karşın sürekli nüfus artışının baş gösterdiği ilçelerden biri olduğu bilinmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe geneli Frigyalılar dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. İlk insanlar yerleşim yerleri olan İhsaniye’ye bağlı Ayazini, Kayıhan ve Döğer köy civarlarıdır. Aynı zaman’da Yılantaş, Maltaş ve Aslantaş dolaylarında yer alan birçok yapıda geçmiş dönemin medeniyetlerine ait mezar taşları ve ibadet yerlerinin kazı çalışmalarında ortaya çıktığı bilinmektedir. MED İmparatorluğu, Persler, Helenler, Roma ve Bizans İmparatorluğu gibi birçok güçlü devletin egemenliğinde yer alan ilçe birçok devlet tarafından fethedildikten sonra finalde Osmanlı topraklarına katılmıştır.İlçenin ekonomik statüsü ise genel kapsam’da en çok hayvancılık ve besicilik üzerine yapılan faaliyetlere dayanmaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın ekonomik kapsamda gelir kaynağı olarak lider olduğu ilçede aynı zaman’da tarıma yönelik birçok ailenin faaliyet gösterdiği de bilinmektedir. Az da olsa ticaretle uğraşan ilçe halkı sanayi alanına yönelik dünyanın iki ünlü markası olan Yıldız Madensuyu ve Kızılay Madensuyu işletmeciliğinin özel sektöre dayalı 2 fabrikasını bünyesinde barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra geriye kalan işsizlik oranının düşmesi için İhsaniye Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik istihdam sunmaktadır.

İhsaniye Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İhsaniye Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İhsaniye Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
İhsaniye Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap