Anasayfa / Belediyeler Eylül 9, 2016 55 okunma

Iğdır Belediyesi İş Başvurusu

Iğdır Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Iğdır Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Iğdır şehrimiz merkez ilden oluşmakta olup toplam’da 3 belde ve 49 köyü bünyesinde barındırmaktadır. 2014 yılı araştırmaları neticesinde merkez ilçe nüfusuna kayıtlı yaşayan sayısı 132.110 olmakta. Ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın üçte biri Iğdır’ın sınırları içerisinde yer almaktadır. Kültürel bakımdan önemli bir kavşak il görevini gören Iğdır şehri Ermenistan ülkesine sınır komşuluğu da yapmakta. Şehrin köken birimine baktığımızda ise Oğuz Han boyundan gelen Üçoklar’ın kolonisi halinde olan Iğdır, Oğuz Han’ın oğullarından Deniz Han’ın büyük oğlu Iğdır Bey’in egemenliğindeydi. İsmini buradan almakta olan Iğdır şehrinin sözcük kapsamındaki eş anlamları ise büyük, iyi, ulu ve ünlü sıfatlarını kapsamakta. Tarihçesine baktığımız şehrin geçmişi oldukça uzun yıllara dayanmaktadır. M.Ö. 5000 yıllarına ait olan şehir, Hurriler, Mittaniler, Hitit İmparatorluğu, Asurlular, Kimmerler, Büyük MED İmparatorluğu, Persler, Sümerliler, Subailer ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine geçmiştir.Günümüzde Osmanlı’dan Cumhuriyetimize miras kalan Iğdır şehri güzelliği ve modern bir yapıya kavuşmasıyla daha ilgi çekici bir şehir halini almıştır. Özellikle de devlet kurumlarının ve yerel yönetmenliklerin sağlamış olduğu hizmetler neticesinde şehrin genel yapısı modernleşerek çağdaş bir şehir halini almıştır. Bunun yanı sıra şehirdeki işsizliğin önüne geçmek adına Iğdır Belediyesi sürekli olarak personel alımı yaparak çok sayıda kişiye de istihdam sağlamıştır.

Iğdır Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Iğdır Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Iğdır Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Iğdır Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap