Anasayfa / Belediyeler Ekim 7, 2016 61 okunma

İbradı Belediyesi İş Başvurusu

Antalya İbradı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İbradı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski Arapça adıyla “İbrad” yani bir diğer anlamıyla “soğuk yer” olarak geçen İbradi ilçesi, Antalya şehrine ait bir ilçe olmaktadır. Yöre insanı genellikle Yörük olan ilçenin eski yerleşke soyunun Oğuzlara ait Salur boyundan ve Teke Türkmenlerinin oluşturduğu bir halk topluluğu ilçede yaşamaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre 2.761 kişinin yaşamını sürdürdüğü ilçe, Antalya’nın en az nüfusa sahip olan ilçeleri arasında yer almasına sebebiyet vermiştir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin çok eski tarihlerde yer alan Psidya sınırları içerisinde olduğu bilinmektedir. Fakat İbradi ilçesinin Psidya’dan önce olduğu söyleyen arkeologlar ilçenin tam olarak kaç yılında kurulduğunu ve ilk yerleşkenin hangi döneme ait olduğu ise net olarak bilinmemektedir. Antik bir yerleşim kenti olan İbradi ilçesi tarihinin yanı sıra günümüz ekonomisinde de nüfusun az olması halkı genel olarak hayvancılığa doğru yöneltmesine sevk etmiştir.Ekonomik gelir düzeylerinin daha çok küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine kurulu olan ilçenin büyük bir kısmı bu alanda faaliyetlerini göstermektedir. Birçok tarihi eser yapının bulunması ayrıca turistlerin de bu ilçeye gelerek ekonomik kapsamda değer kazandırması ilçeyi rahatlatmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin gelişimini ve tarihi değerlerini koruyan İbradi ilçesi her sene farklı çalışma bölgelerine dayalı özellikle de genç kesime istihdam sunarak kendilerine iş imkanı sunmaktadır.

İbradı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan İbradı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

İbradı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
İbradı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap