Anasayfa / Belediyeler Ekim 13, 2016 29 okunma

Hopa Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Hopa Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hopa Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karadeniz Bölgesi’nin meşhur ilçelerinden biri olan Hopa, Artvin iline bağlı bir kaza olmaktadır. Gürcistan sınırına yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafede yer alan Hopa ilçesi gerek konumu, gerek tarihi ve gerek ise doğa manzaraları ile ülkemizin en önemli ilçelerinden biri olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren toplam 34.852 kişi yer almakta olup halkın çoğunluğu genellikle Laz kökenli vatandaşlarımız tarafından oluşturulmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin M.Ö. ilk yüzyıllar içerisinde Kolhis Krallığı’na ait bir bölgede yer aldığı bilinmektedir. Bunun hemen ardından ise Halife Osman tarafından ele geçirilerek Müslümanların egemenliği altına geçen Hopa günümüze kadar önemli savaşlara tanıklık etmiş ve birçok medeniyeti bünyesinde barındırmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin büyük bir kısmı çaycılık üzerine üretimler sergilemektedirler. Çay ve tarım üretimi üzerine faaliyetlerin daha yoğun olduğu ilçede aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de oldukça iyi bir potansiyel göstermektedir. Özellikle de genç nüfus kesimleri başta olmak üzere her geçen sene zarfında sürekli göç veren bir ilçe yapısına sahip olan Hopa, halkın geri kalanının çay, tarım ve hayvancılık üzerine faaliyet göstermesi ilçenin genel ekonomisini korumaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik personel istihdamı yapan Hopa Belediyesi, özellikle de genç kesime sunmuş olduğu iş imkanları sayesinde olası bir göçün önüne geçme ve ilçe ekonomisini iyileştirme çabası üzerine sürekli olarak faaliyet göstermektedir.

Hopa Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hopa Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hopa Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Hopa Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap