Hocalar Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Hocalar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hocalar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’a bağlı olan Hocalar ilçesi 15 köy ve 3 mahalleden oluşan bir kaza bölgesidir. Köyleri arasında bulunan Devlethan, Avgancıl, Çepni, Çalca, Davulga, Akçadere, İhsaniye, Örtülü, Uluköy, Örencik, Kozluca, Güre, Kocagöl, Yeşilhisar ve Yağcı yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerince ilçenin köylerle birlikte genel nüfusu 10.094 olmaktadır. Tarihi açıdan kazı çalışmaları yapılmadığından ötürü bulunduğu toprakların hangi dönemlere ait olduğu bilinmese de çevresindeki ilçe ve Afyonkarahisar’ın Hitit İmparatorluğu dayandığı bilinmektedir. İlçenin genel nüfusu sürekli azalmakta, bu durumun en büyük nedeni ise işsizlik üzerine artan sebeplerden ötürü insanların göç ederek ilçeyi terk etmesine dayalı olmaktadır. Bu nüfus genellikle genç ve çok aileli hanelerden oluşsa da geriye kalan nüfus ağırlığı genel olarak tarım ve hayvancılık üzerine faaliyetler göstermektedir.Ekonomik kapsam’da baktığımız ilçe yapısı tarıma dayalı alanlarda daha fazla faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra hayvancılık alanında da oldukça gelişken olan ilçe ve ilçeye bağlı olan köy halkları küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık alanında göstermiş oldukları faaliyetlerle ilçenin genel ekonomisini korumakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ve köylerin ilerlemesini ve daha da çok gelişmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Hocalar Belediyesi, bunların yanı sıra ilçenin işsizlik oranının düşmesi için her sene çeşitli alanlara yönelik birçok pozisyonda personel alımı yaparak istihdam göstermektedir.

Hocalar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hocalar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hocalar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ