HM İş Başvurusu

H&M Hakkında Genel Bilgiler

(Hennes ana Mauritz) İsveç’in Vasteras kentinde Erling Persson tarafından 1947’de Hennes olarak kuruldu. Yıllık geliri 216 milyon euro’yu, yıllık net geliri ise 18.68 milyon euro’yu bulmaktadır. Şu anda 57 ülkede tekstil pazarındaki yerini almıştır. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Persson, CEO’su Karl-Johan Persson’dur.

İsveç orjinli giyim firması satış yaptığı toplam 57 ülkede 3 500’den fazla şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. 2015 yılında çalışan sayısı 132 000 kişiden fazladır. İlk mağaza Vasteras’da bir ana caddeye açılmıştır. 1947’de açılan ilk mağazadan 2011 yılına gelindiğinde şube sayısı 2 629’a ulaşmıştır. 2012’nin ağustos ayında 3 000. şubesinin açılışını ise Çin’in Çengdu kentinde gerçekleştirmiştir.

1946’da H&M’in kurucusu Erling Persson Amerika Birleşik Devletlerine yaptığı gezi sonrasında İsveç’te modaya uygun kıyafetler satan bir dükkanı açmaya karar verir ve Vasteras’a döndüğünde bu hayalini gerçekleştirir. İlk açıldığında Hennes adını taşır ve yalnızca bayanlara yönelik tekstil ürünleri üretip satmayı amaçlamaktadır.
Firmanın yönetim kurulu ve tasarım takımı İsveç’te, Stockholm’de bulunur. Şirketle ilgili verilecek her tülü kritik karar bu merkezde kararlaştırılmaktadır. Yani Vasterastan yola başlayan firmanın ticari başarısı ve kısa sürede ülke çapını aşan ünü başkente taşınmasına ön ayak olmuştur.

H&M Türkiye’de de yaklaşık 120 tekstil üretici firmaya ürünlerini ürettirmektedir. Yalnızca ülkemizde değil Avrupa’nın bazı ülkelerinde de bir çok ürünün üzerinde ‘’Türk Malı’’ yazısı göze çarpmaktadır.Firmanın amacı modaya uygun, rahat, ferah kıyafetleri olabildiğince ucuza satışa sunmaktadır. Bu nedenden ötürü Avrupa’da en çok tercih edilen tekstil firmalarının başında gelir. Tasarımlarında da klişeden ve demode anlayıştan olabildiğince kaçınan ve günün trendini enteresan tarzlarla takip eden firma, ülkemizde bayiliği olmadığı yıllarda da genç nüfus tarafından Avrupa’daki ülkelerden dönen akrabalar ve arkadaşlardan sıkça temin edilmeye çalışılmıştır. Hatta Avrupa’da olduğundan çok daha kıymetli kabul edilmiş, bu markayı üzerinde taşımak tıpkı 1970’li senelerde blue jean pantolon giymeye benzer bir hal almıştır. (O yıllarda da ünlü Amerika orjinli markaları Türkiye’de bulmak çok güçtü.) H&M’in 2015 yılı itibariyle Türkiye’de 18 mağazası bulunmaktadır.

H&M İletişim Bilgileri
Adres; Abdi İpekçi Caddesi, No: 19 /1, Kat: 5, Nişantaşı, Şişli, İstanbul

HM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Alt kısımda verdiğimiz link üzerinden HM firmasına iş başvurusu yapabilirsiniz. Hm iş başvuru formunu doldurarak kariyeriniz için ilk adımı atabilirsiniz.

H&M Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda H&M firmasında kariyer yapabilirsiniz. H&M insan kaynakları ve kariyer sayfası.Konu İle İlgili Görseller
HM İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.
Not: Yorumlarda iş başvurusunu yapamayan adaylara, sitemize kaydetmiş oldukları e-posta üzerinden iletişim kurulacak ve nasıl iş başvurusu yapacakları hakkında bilgi verilecektir.

 1. Hüseyin Temmuz 28, 2015

  isitme engelli rapor % 71 cihazı var normal konuşuyor beylerbeyi kupluce Mah sokak no 20 / 3 oturuyorum

 2. volkan Eylül 26, 2015

  ben daha önce mesaj atmıştım fakat numaramı yazmayı unutmuştum…

 3. islim yetkin Temmuz 11, 2016

  Ege üniversitesi giyim üretim teknolojisinden mezun oldum. 1994 dogumluyum ve 2 ay cici kom da çaliştim. 11 ay izmir forbes de tensel içgiyim de satış danışmanı olarak çalıştım, sizinle de çalışmak isterim.

 4. islim yetkin Temmuz 11, 2016

  Ege Üniversitesi giyim üretim teknolojisinden bu yıl mezun oldum, sizinle çalışmak isterim.

 5. Huseyin turkgenc Temmuz 23, 2016

  % 45 engelli raporum var. Ankara’da sizinle çalışmak istiyorum. Depo sorumlusu olarak tecrübem var. Saygılar sunarım.

Yorum Yap