Hizan Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Hizan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hizan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bitlis’in bir ilçesi olan Hizan ilçesi eski tarihi görünümü ile antik bir şehri andırmakta. Tarihi dokusu kadar yeşil doğa manzaraları ile de oldukça hoş bir konum sergileyen ilçe’de tarih boyunca birçok devlet hüküm sürmüştür. İlk yerleşke olarak M.Ö. 1000 yılında Urartular olurken, sonrasında ise MED İmparatorluğu, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Arap devletleri egemenliğinde kalmıştır. 11. yüzyılda Selçukluların egemenliğine geçen sancak daha sonrasında ise Osmanlı İmparatorluğu’na eklenerek günümüz Bitlis ilinin bir ilçesi olmuştur. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı ise toplamda 35.765 olmakta. 1936 yılında çıkarılan kararname ile “ilçe” statüsüne erişen Hizan toplamda 95 köy ve 11 mahalleden oluşmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında turizm yer almaktadır. Tarihi eser yapıların bu ilçede yer alması, devlet kurumları ve belediye tarafından korunarak günümüze kadar gelmesi birçok yerli ve yabancı turistin bu ilçeyi ziyaret etmesine vesile olmuştur. Turizmin yanı sıra tarıma elverişli arazilerde üretim sağlayan halkın bir kısmı ise başta küçükbaş olmak üzere büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de yaparak ekonomik gelir kapsamını oluşturmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihi değerlerini koruyan ve ideal bir ilçe statüsüne eriştiren Hizan Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç ve dinamik kişilere istihdam sağlayarak ilçe ekonomisine destek olmaktadır.

Hizan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hizan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hizan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ