Anasayfa / Belediyeler Ekim 1, 2016 45 okunma

Haymana Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Haymana Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Haymana Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kaplıcaları ile meşhur olan Haymana ilçesi Ankara iline bağlı olan ilçemizdir. Günümüzde birçok kişinin kaplıca olarak bu ilçeyi tercih etmesi ilçenin daha fazla tanınmasına ve gelir ekonomisi olarak daha da artmasına olanak tanımıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe ve ilçeye bağlı köylerde toplamda 28.355 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçede tarih boyunca Hitit İmparatorluğu, Frigyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve son olarak Osmanlı Devleti hüküm sürmüştür. Birçok devlet, kavim ve medeniyete ev sahipliği yapan Haymana ilçesi tarihiyle meşhur ve kaplıcaları ile bilinen ender ilçelerimizden biri olmaktadır. Birçok savaş ve medeniyetin beşiği olarak anılan Haymana da ekonomik gelirlerde oldukça iyi bir seviyede yer almakta.Gelir kaynakları olarak ekonomiye dayalı olan geri dönüşümler öncelikli olarak kaplıcalara bağlı olmaktadır. Her sene farklı sezonlarda hem yerli hem de yabancı turistlerin gelmesiyle ilçenin genel ekonomisi oldukça iyi bir derece olmakta. 6 belde, 70 köy ve 5 mahalleden oluşan Haymana’nın diğer gelirleri arasında ise hayvancılık ve tarım gelmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine özellikle de köy halkının aşırı faaliyet göstermesi gelir kaynaklarını iyiye götürmektedir. Tarıma yönelik faaliyetlerinde olduğu ilçede ayrıca işsizlik oranının düşmesi ve ekonominin iyi bir şekilde seyir etmesi adına Haymana Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik istihdamlar var olmaktadır.

Haymana Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Haymana Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Haymana Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Haymana Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap