Havran Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Havran Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Havran Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir’e bağlı Havran ilçesi şehrin Körfez bölgesinde yer alan bir kazamız olmakta. Leblebisi ile ünlü olan ilçe’nin tarihi dokusu ve şehrin genel doğa güzellikleri daimi olarak sürekli ilçeyi ön planda tutmuştur. Tarihi konakları ve altın madenleri ile oldukça tanınan ilçenin 2015 TÜİK verilerince burada yaşamını sürdüren kişilerin toplam nüfusu 27.564 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi bakır ve cilalı taş devrine kadar uzanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalar neticesinde ilçenin özellikle de Bakı çağı dönemine ait önemli bulguların yer aldığı bilinmekte. Bunun dışında çok eski bir yerleşim alanı geçmişine sahip olan Havran ilçesi Lelegler ve Pelaslaglar tarafından yerleşke edilmiştir. Antik dönemlerde ilçenin adı “Aureline” olarak bilinmektedir. Türkçe anlamı ise “Altın Ülkesi” olarak tanımlanmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynağı zeytin üreticiliğine dayalı olmakta. Tarıma yönelik oldukça elverişli arazilere sahip olan Havran ilçesi bu kapsam’da birçok halkın tarıma yönelik faaliyetler yapmasını sağlamakta. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de halkın hatırı sayılır bir kısmı çalışma göstermektedir. Tüm bunların y anı sıra ilçenin genel yerel idarisini yöneten, modern bir ilçe yapısını oluşturmaya çalışan ve sürekli işleyiş içerisinde olan Havran Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak iş imkanı tanımaktadır.

Havran Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Havran Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Havran Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ