Anasayfa / Ek İşler Ocak 16, 2017

Hatay Ek İş İlanları

Hatay’da evde yapılabilecek ek iş ilanlarını haberimizin detayında bulabilirsiniz. Hafta sonu ve hafta içi evlere ek iş veren firmalar da bizimle iletişime geçerek ücretsiz olarak ilan verebilirler. Detaylar haberimizde. Öncelikle sizlere Hatay hakkında genel bilgiler verelim.

Hatay Hakkında; Hatay ili Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Antakya merkez olmakla birlikte, Altınözü, belen, Dörtyol, hassa, Erzin, İskenderun, Kırıkhan, kumlu, Reyhanlı, Samandağı ve Yayladağı ilçeleri bulunmaktadır. Osmaniye, Gaziantep, Suriye ve Akdeniz ile çevrilmektedir. Hayat ilin en önemli yükseltilerini Amanos dağları oluşturmaktadır. Genel olarak Akdeniz iklimi hâkim olmaktadır.

Hatay Ekonomisi
Ekonomisi genel olarak tarım, ticaret, sanayi ve hayvancılığa dayanmaktadır. Topraklarının %40’lık bölümü tarıma ayrılmaktadır. Verimli ve sulanan toprakları çok olmaktadır. Modern tarım aletleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu nedenle çeşitli ve bol ürün hasat edilmektedir. Tahıl, sebze ve meyve ambarı olan il tahıl olarak; buğday, arpa, pirinç, mercimek, pamuk, yer fıstığı, Sebze olarak; domates, patlıcan, biber, fasulye ve soğan, meyve açısından; kavun, erik, kayısı, yenidünya, badem, incir, üzüm, karpuz, portakal, mandalina, turunç yetiştiriciliği yapmaktadır. Çayır ve mera alanları tarla haline dönüştürülerek hayvancılık gelişmektedir.Koyun, kıl keçisi ve sığır beslenmektedir. Arıcılık faaliyetleri gelişmektedir. Sahil kısmı olmasına rağmen balıkçılık gelişmemektedir. % 38’lik bir alan makilerle kaplı olarak orman varlığı zengin kabul edilmektedir. Odun oranı 250 ton reçine olarak belirtilmektedir. Maden bakımından Hatay ilinde krom, bakır, kurşun, demir, manyezit, mermer, manganez ve dolomit yatakları bulunmaktadır; ancak yalnızca dolomit çıkarılmaktadır. Demirin eritilmesinde, şişe, cam ve azot sanayii de dolomit kullanılmaktadır. 250 bin ton kapasiteli dolomit işletmesi bulunmaktadır. Sanayi bakımından gittikçe gelişen bir şehir olarak bilinmektedir.

10 kişiden fazla işçi çalışan 200’e yakın olmakta, 10 kişiden az işçi çalıştıran iş yeri ise 2.000 dolaylarında belirlenmektedir. Çırçır, sabun, un, yağ, gübre, dokuma, deri, mobilya ve tarım aletleri fabrikalarına sahip olmaktadır. Tuğla, kiremit, çimento, motorlu araç, yağ, mazot ve hava filtreleri yapan fabrikalarda mevcuttur. Ulaşım bakımından işlek olan Hatay ili, e-5 karayolunun geçtiği bölge olmaktadır. Deniz yolu olarak da Türkiye’de 3. gelişme gösteren il konumunda bulunmaktadır.

Hatay Evde İş İmkânları
İller arasında pek farklılık göstermeyen evde ek işler Hatay ilinde de yapılmaktadır. Kurdele yapımı, evde boncuk, kutu katlama ve etiket yapımı ve benzeri iş imkânları bulunmaktadır.

Aktif Ek İş İlanları
– Evde makale yazarak para kazanmak isteyenler buraya tıklayarak ek iş başvurusu yapabilirler.

Not: Hatay’da ek iş fırsatları olduğunda, alt kısıma yaptığınız yorumlar da yer alan e-posta adresinize mail göndereceğiz.Konu İle İlgili Görseller
Hatay Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.
Not: Yorumlarda iş başvurusunu yapamayan adaylara, sitemize kaydetmiş oldukları e-posta üzerinden iletişim kurulacak ve nasıl iş başvurusu yapacakları hakkında bilgi verilecektir.

 1. merve Ağustos 16, 2015

  Evde bir ise gerçekten çok ihtiyacim var annem ve ben yalnız yaşıyoruz ikimiz bir olup kısa sürede verdiğiniz işleri tamamlayabiliriz yardımcı olursanız çok seviniriz

 2. Zeliha kurt Mart 13, 2016

  Ben evde ek is istiyorum, Lütfen bana döner misiniz? Hatay Belen’de oturuyorum.

 3. zeynep Nisan 2, 2016

  Ben Hatay İskenderun’da yasiyorum ve grupum var. El sanatları sertifikam var, her turlu is elimden gelir.

 4. hulya Nisan 20, 2016

  Hatay Antakya’da yaşıyorum. Evde paketleme, boncuk, dikiş nakış ve her türlü işi yapabilirim.

 5. Volkan ozturk Temmuz 22, 2016

  Hatay iskenderun’da yasiyorum. Evde ek is ariyorum.

Yorum Yap